[NGP] Trwa projekt „From schools to women’s league”
Polska

[NGP] Trwa projekt „From schools to women’s league”

fot. NGP

Przedostatnia kolejka spotkań w ramach projektu „From schools to women’s league” została rozegrana na kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Pomimo niesprzyjającej aury najmłodsze piłkarki z różnych stron Wielkopolski walczyły bardzo dzielnie a ich dokonania obserwowali trenerzy, rodzice i organizatorzy.

Jest to nowy pięcioletni projekt mający na celu rozwój piłki kobiecej, po raz pierwszy odbywa się na Wielkopolsce. Zwycięzcy w poszczególnych województwach pojadą na półfinały regionalne. Ostatnim etapem będą finały na szczeblu ogólnopolskim. Polski Związek Piłki Nożnej coraz mocniej stawia na rozwój piłki nożnej kobiet i dziewcząt. Miejmy nadzieje, że te wysiłki przyniosą dobre rezultaty i gdzieś tutaj rośnie nam następczynie Ewy Pajor, Katarzyny Kiedrzynek czy Anny Gawrońskiej – mówi koordynator projektu w Wielkopolsce, Dawid Gierałka.

Po zakończeniu ostatniego spotkania odbyło się uroczyste zakończenie, a zespoły z rąk dyrektor szkoły Barbary Radomskiej-Witczak odebrały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Finał wojewódzki projektu „From schools to women’s league” odbędzie się w środę, 12 kwietnia 2017 roku o godz. 10:00 na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu. Szansę na awans mają aż trzy zespoły: SP Kluczewo, SP nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim i SP Dąbrowa (Gmina Dopiewo).

 

wyniki i fotorelacja

 

Tomasz Woźniak

Nasz Głos Poznański

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!