Pukając do pierwszej ligi
II liga Polska

Pukając do pierwszej ligi

foto. Sebastian Godyla

Udając się na boisko Kolejarza w Katowicach, poza pogodą obawiałem się o kondycję psychiczną Klaudii Leśkiewicz, ta jednak po dzisiejszym meczu nie może jej dokuczać. Bramkarka robiła co mogła, by zmasowane ataki “Gieksy” rozbijały się o jej ręce. I właściwie w połowie właśnie jej zawdzięczają koleżanki wynik zaledwie 6-0, za drugą połowę zawodniczki z powiatu Nyskiego powinny postawić dobrą herbatę Gieksiarom, bo ich celowniki dziś wołały o pomstę do nieba…

W ósmej minucie dobrze znalazła się na piątym metrze Klaudia Matusik i skierowała piłkę do bramki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w tym momencie mogło być już spokojnie pięć do zera.

Na drugą bramkę dziewczyny z Bukowej czekały, aż do trzydziestej ósmej minuty, po faulu w bocznym sektorze boiska i dośrodkowaniu najprzytomniej zachowała się Natalia Nosalik i zaaplikowała pierwszą dzisiejszego przedpołudnia bramkę. Chwilę później po niemal ping pong-owej wymianie w polu karnym ponownie kapitan katowickiego GKSu najlepiej się odnalazł w polu karnym i ustaliła wynik do przerwy.

foto. Sebastian Godyla

Drugie 45 minut spotkania niewiele się różniło od pierwszych. Podopieczne Szymona Tabackiego grały na luzie, pudłując raz po raz, a zmęczone młode zawodniczki z Pakosławic mogły liczyć na najniższy wymiar kary. I tak na dobrą sprawę 6:0 można za taki uznać  (jesienią GKS pokonał 17:1 LKS Pakosławice /red.)

Za tydzień GieKSa gra ważny mecz w Bielsku, zwycięstwo chyba już zapewni Katowiczankom awans ligę wyżej.
Zawodniczki Roberta Bułki powalczą o pierwsze punkty w tym sezonie w derbach z drugą drużyną AZS PWSZ Wałbrzych

 

13. kolejka II ligi grupy śląskiej
25.03.2017, Katowice
GKS Katowice – LKS Pakosławice 6-0 (3:0)

1-0 8min  Klaudia Matusik
2-0 38 min Natalia Nosalik
3-0 41 min Natalia Nosalik
4-0 69 min Oliwia Kil
5-0 74 min Nicol Wojtas
6-0 81 min Karolina Dec

 

GKS Katowice

Antkowiak (70’ Struczewska) – Szczypka (70’ Wierzbicka), Konieczna, Luty, Sobota, Kil, Nosalik, Wojtas (80’ Przystupa), Matysik, Łąckiewicz, Florian (46’ Dec)

 

LKS Pakosławice

Leśkiewicz – Ogórek, Woźnica, Kin, Jaszczyszyn, Górnik, Pajor, Dubiec, Kubacka (Kmiecik Klaudia), Tarnowska (Nowak), Gancarz (Torbus – Kmiecik Natalia)

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!