Pukając do pierwszej ligi
II liga Polska

foto. Sebastian Godyla

Udając się na boisko Kolejarza w Katowicach, poza pogodą obawiałem się o kondycję psychiczną Klaudii Leśkiewicz, ta jednak po dzisiejszym meczu nie może jej dokuczać. Bramkarka robiła co mogła, by zmasowane ataki “Gieksy” rozbijały się o jej ręce. I właściwie w połowie właśnie jej zawdzięczają koleżanki wynik zaledwie 6-0, za drugą połowę zawodniczki z powiatu Nyskiego powinny postawić dobrą herbatę Gieksiarom, bo ich celowniki dziś wołały o pomstę do nieba…

W ósmej minucie dobrze znalazła się na piątym metrze Klaudia Matusik i skierowała piłkę do bramki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w tym momencie mogło być już spokojnie pięć do zera.

Na drugą bramkę dziewczyny z Bukowej czekały, aż do trzydziestej ósmej minuty, po faulu w bocznym sektorze boiska i dośrodkowaniu najprzytomniej zachowała się Natalia Nosalik i zaaplikowała pierwszą dzisiejszego przedpołudnia bramkę. Chwilę później po niemal ping pong-owej wymianie w polu karnym ponownie kapitan katowickiego GKSu najlepiej się odnalazł w polu karnym i ustaliła wynik do przerwy.

Drugie 45 minut spotkania niewiele się różniło od pierwszych. Podopieczne Szymona Tabackiego grały na luzie, pudłując raz po raz, a zmęczone młode zawodniczki z Pakosławic mogły liczyć na najniższy wymiar kary. I tak na dobrą sprawę 6:0 można za taki uznać  (jesienią GKS pokonał 17:1 LKS Pakosławice /red.)

Za tydzień GieKSa gra ważny mecz w Bielsku, zwycięstwo chyba już zapewni Katowiczankom awans ligę wyżej.
Zawodniczki Roberta Bułki powalczą o pierwsze punkty w tym sezonie w derbach z drugą drużyną AZS PWSZ Wałbrzych