Już jutro Women’s Football Day
Grają z TKF Marek Dragosz przedstawia Polska Publicystyka

Już jutro Women’s Football Day

 

Polski Związek Piłki Nożnej, Keepers Foundation po raz kolejny zapraszają na seminarium dla trenerów pracujących z kobietami. Tegoroczne “Women’s Football Day” odbędzie się 13 marca w Warszawie na obiektach Centrum Konferencyjnego i Centrum Futbolu Warszawianka, przy ul. Merliniego 2A i gościć będzie wykładowców z uznanych klubów europejskich. Początek seminarium o 8:45.

Niezmiennie – nie tylko ci, którzy na co dzień pracują z kobietami – mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w świecie piłki nożnej i wzięcia udziału w kolejnym dniu pełnym szkoleniowej wiedzy. To aż 10 godzin wiedzy, możliwości wymiany doświadczeń i bezpośredniego kontaktu z prelegentami. Najbliższa edycja seminarium znów zgromadziła znakomitych wykładowców:

 • GEORGIOS PAPACHRISTOU Absolwent Demokritos University of Thrace oraz Halmstad University. Mimo młodego wieku posiada spore doświadczenie i niezaprzeczalnie ogromną wiedzę. Zdobył wykształcenie w dziedzinie nauk sportowych i biomedycyny ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej. Jako trener pracował w greckich Skoda Xanthi, Byzantinos Aetos FA, Eordaikos FC i Perdikas FC. W 2014 roku trafił do Szwecji – do zespołów młodzieżowych KIF Örebro. Przez dwa lata prowadził zespół U-19, a w ubiegłym roku drużynę seniorek tego klubu, z powodzeniem walczącą w rozgrywkach Damallsvenskan.

 

 • LORENZO PETTENE Zaczynał swoją karierę trenerską lokalnym klubie Santa Lucia jako konsultant w zakresie zdrowia i fitness. W tym samym charakterze pracował potem w AC Vigasio i ASD Olympia. Od 2007 roku prowadzi szkolenia jako edukator FIGC – włoskiej federacji piłki nożnej na podstawowych kursach trenerskich. Łączy te obowiązki z pracą w AGSM Verona Calcio Femminile, czołowego klubu kobiecej Serie A. Odpowiada za przygotowanie fizyczne i zdrowotne zawodniczek.

 

 • PAWEŁ ROMPA na co dzień jest pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w Zakładzie Metodologii I Statystyki. Specjalista w zakresie analizy gry – ze szczególnym uwzględnieniem analizy lokomocji. W takim charakterze pracował jako analityk w pierwszej reprezentacji Polski kobiet jako asystent w sztabie selekcjonera Wojciecha Basiuka. Dla zawodników Letniej Akademii Młodych Orłów wykonywał testy sprawności ogólnej i ukierunkowanej. Pracował także jako szkoleniowiec w Olimpii Elbląg.

 

 • RICARDO PEREIRA Trener bramkarzy z wieloletnim doświadczeniem. W ostatnim roku pracował w saudyjskim Al-Fateh FC. Jednak najlepsze lata jego kariery szkoleniowej przypadają na okres wcześniejszy – przez wiele sezonów odpowiadał za bramkarski rozwój w jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów Europy – Benfice Lizbona. Na Universidade Lusíada Lisboa uzyskał tytuł Mestrado em Psicologia Clínica. Nie dziwi więc, że z powodzeniem komponuje elementy psychologii w trening. Prelegent wielu konferencji i seminariów szkoleniowych. Dzielił się wiedzą między innymi w takich krajach jak Chorwacja, Brazylia czy Niemcy.

Uczestnicy seminarium mają zapewnioną opiekę merytoryczną i profesjonalne tłumaczenie pokazów i wykładów.
Podobnie jak podczas poprzednich edycji dochód ze szkolenia przeznaczony zostanie na pomoc dla potrzebujących i chorych. Tym razem na potrzeby bardzo kosztownej terapii Filipka Kuczery, który urodził się 16 stycznia 2008 roku – niestety z każdą chwilą było mu coraz ciężej bez mamy brzuszka… Zaczęło się od zapalenia płuc a potem… W ciągu trzech miesięcy pobytu na OIOM przeszedł posocznicę, niedokrwistość, podniedrożność pokarmową, gronkowca. Ciąg tych chorób zakończył się zespołem dziecka wiotkiego, prawie zerową odpornością i zerowym napięciem mięśniowym… Filipek ponadto cierpi na gotyckie podniebienie, refluks, dysfagię i zapadniętą klatkę piersiową, która powinna być operowana. Dochód przeznaczymy na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego. Każdy taki turnus przybliża Filipka do tego, by w przyszłości przybiec, przytulić swoich rodziców i powiedzieć im jak bardzo ich kocha.

Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł. Uczestnicy otrzymują obiad, poczęstunek kawowy, materiały szkoleniowe i konferencyjne oraz certyfikat.

Zgłoszenia oraz wszelkie informacje:
pod numerem telefonu: 508 695 873 oraz mailowo: karina@keepersfoundation.pl

Wydarzenie można śledzić na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/367899286920210/
PROGRAM MINUTOWY

 • 08:00 – 08:45  rejestracja + poczęstunek kawowy
 • 08:45 – 09:00  otwarcie seminarium
 • 09:00 – 10:10  Georgios Papachristou (praktyka)
 • 10:15 – 11:25    Ricardo Periera (praktyka)
 • 11:30 – 12:40   Lorenzo Pettene (praktyka)
 • 12:40 – 13:30   obiad
 • 13:30 – 14:25   Georgios Papachristou (teoria)
 • 14:30 – 15:25   dr Paweł Rompa (teoria)
 • 15:25 – 15:45    przerwa kawowa
 • 15:45 – 16:40   Ricardo Periera (teoria)
 • 16:45 – 17:45   Lorenzo Pettene (teoria)
 • 17:45 – 18:00  zakończenie i rozdanie certyfikatów

 

żródło: pzpn.pl

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!