NGP : Kadra Wielkopolski ZPN U-16 wygrała z HSC Hannover
Polska

Foto. Tomasz Woźniak

Od niedzieli reprezentacja Wielkopolski ZPN U-16 dziewcząt przebywa na tygodniowym zgrupowaniu w niemieckim Barsinghausen w ośrodku szkoleniowym niemieckiego DFB. Podopieczne trener Anny Jankowskiej w poniedziałek rozegrały pierwszy mecz kontrolny i pokonały HSC Hannover 4:0.

Reprezentacja Wielkopolski U-16 dziewcząt w niedzielę wieczorem dotarła do niemieckiego Barsinghausen na tygodniowy obóz w ramach współpracy Wielkopolskiego ZPN ze związkiem Dolnej Saksonii. Podopieczne trener Anny Jankowskiej rozegrają dwa mecze kontrolne i będę się przygotowywać do rundy wiosennej. Kadrę tworzę zawodniczki z klubów: Medyk Konin, Sokół Pniewy, Polonia Środa Wielkopolska oraz Grom Wolsztyn.

W poniedziałek rano piłkarki z Wielkopolski odbyły trening, a po południu rozegrały pierwszy mecz towarzyski. Rywalem reprezentacji naszego regionu był zespół HSC Hannover. Już w 10. minucie Alicja Piechocka po bardzo dobrej akcji i asyście Weroniki Piaseckiej wyprowadziła zespół na prowadzenie. W 21. minucie błąd defensywy HSV wykorzystała Weronika Szmatuła i było 2:0 dla kadry WZPN. Jeszcze przed przerwą mogła paść trzecia bramka, ale piłka po strzale Kingi Kozak zatrzymała się na poprzeczce.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do kadry WZPN. W 67. minucie precyzyjnym strzałem z dystansu popisała się Marysia Nowak, a wynik spotkania w 71. minucie ustaliła Joanna Węcławek po zagraniu od Weroniki Piaseckiej. Wieczorem zespół integrował się i regenerował podczas zajęć na basenie ośrodka.