Znamy szczegóły Women’s Football Day
Grają z TKF Polska Publicystyka

Znamy szczegóły Women’s Football Day


 Polski Związek Piłki Nożnej, Keepers Foundation po raz kolejny zapraszają na seminarium dla trenerów pracujących z kobietami. Tegoroczne “Women’s Football Day” odbędzie się 13 marca w Warszawie na obiektach Centrum Konferencyjnego i Centrum Futbolu Warszawianka, przy ul. Merliniego 2A i gościć będzie wykładowców z uznanych klubów europejskich. Początek seminarium o 8:45.

Niezmiennie – nie tylko ci, którzy na co dzień pracują z kobietami – mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w świecie piłki nożnej i wzięcia udziału w kolejnym dniu pełnym szkoleniowej wiedzy. To aż dziesięć godzin wiedzy, możliwości wymiany doświadczeń i bezpośredniego kontaktu z prelegentami. Najbliższa edycja seminarium znów zgromadziła znakomitych wykładowców:

  • GEORGIOS PAPACHRISTOU Absolwent Demokritos University of Thrace oraz Halmstad University. Mimo młodego wieku posiada spore doświadczenie i niezaprzeczalnie ogromną wiedzę. Zdobył wykształcenie w dziedzinie nauk sportowych i biomedycyny ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej. Jako trener pracował w greckich Skoda Xanthi, Byzantinos Aetos FA, Eordaikos FC i Perdikas FC. W 2014 roku trafił do Szwecji – do zespołów młodzieżowych KIF Örebro. Przez dwa lata prowadził zespół U-19, a w ubiegłym roku drużynę seniorek tego klubu, z powodzeniem walczącą w rozgrywkach Damallsvenskan.
  • LORENZO PETTENE Zaczynał swoją karierę trenerską lokalnym klubie Santa Lucia jako konsultant w zakresie zdrowia i fitness. W tym samym charakterze pracował potem w AC Vigasio i ASD Olympia. Od 2007 roku prowadzi szkolenia jako edukator FIGC – włoskiej federacji piłki nożnej na podstawowych kursach trenerskich. Łączy te obowiązki z pracą w AGSM Verona Calcio Femminile, czołowego klubu kobiecej Serie A. Odpowiada za przygotowanie fizyczne i zdrowotne zawodniczek.

Zaprosiliśmy również do udziału dwójkę polskich szkoleniowców (czekamy na ich potwierdzenie):

  • MARCIN KASPROWICZ Trener reprezentacji Polski do lat 19. Postać znana doskonale w środowisku kobiecego futbolu. Były szkoleniowiec piłkarek nożnych ekstraligowego AZS PSW Biała Podlaska. Koordynował również województwa w zakresie młodzieżowej piłki kobiet.
  • NATALIA NIEWOLNA Drugi trener reprezentacji Polski. Doskonale zna środowisko kobiecego futbolu, a z selekcjonerem Miłoszem Stępińskim miała okazję współpracować w Szczecinie. Przygotowuje doktorat na temat przygotowania motorycznego na Uniwersytecie Szczecińskim. Jej zadaniem w kadrze jest przygotowywanie programów treningowych oraz funkcja video analityka. Pełniła już funkcję asystenta trenera Reprezentacji u boku Zbigniewa Witkowskiego w kadrze U-17, wraz z którą sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Europy. Od ponad trzech lat jest grającą trener Olimpii Szczecin, którą wprowadziła do Ekstraligi. Wcześniej grała także w AZS PSW Biała Podlaska i Stilonie Gorzów Wielkopolski. W Białej Podlaskiej i Gorzowie była także nauczycielem-trenerem w Licealnych Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży PZPN. Posiada dyplom trenerski UEFA A. Jest jedną z niewielu kobiet w Polsce w fachu trenerskim posiadającym ten dyplom.

Opieką merytoryczną i tłumaczeniem zajmie się tradycyjnie RAFAŁ ULATOWSKI.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji dochód ze szkolenia przeznaczony zostanie na pomoc dla potrzebujących i chorych. Tym razem na potrzeby bardzo kosztownej terapii Filipka Kuczery, który urodził się 16 stycznia 2008 roku – niestety z każdą chwilą było mu coraz ciężej bez mamy brzuszka… Zaczęło się od zapalenia płuc a potem… W ciągu trzech miesięcy pobytu na OIOM przeszedł posocznicę, niedokrwistość, podniedrożność pokarmową, gronkowca. Ciąg tych chorób zakończył się zespołem dziecka wiotkiego, prawie zerową odpornością i zerowym napięciem mięśniowym… Filipek ponadto cierpi na gotyckie podniebienie, refluks, dysfagię i zapadniętą klatkę piersiową, która powinna być operowana. Dochód przeznaczymy na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego. Każdy taki turnus przybliża Filipka do tego, by w przyszłości przybiec, przytulić swoich rodziców i powiedzieć im jak bardzo ich kocha.

Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł. Uczestnicy otrzymują obiad, poczęstunek kawowy, materiały szkoleniowe i konferencyjne oraz certyfikat.


Zgłoszenia oraz wszelkie informacje:

pod numerem telefonu: 508 695 873 oraz mailowo: karina@keepersfoundation.pl

Wydarzenie można śledzić na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/367899286920210/

Keepers Foundation i Polski Związek Piłki Nożnej 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!