Grajmy dla siebie : PO CO TRENUJEMY, CZYLI O TYM JAK WAŻNE JEST WYZNACZANIE CELÓW (PLUS MAPA CELÓW DO WYPEŁNIENIA)
Grają z TKF Polska

Grajmy dla siebie : PO CO TRENUJEMY, CZYLI O TYM JAK WAŻNE JEST WYZNACZANIE CELÓW (PLUS MAPA CELÓW DO WYPEŁNIENIA)

Sukces w piłce nożnej, jak i w każdej dyscyplinie sportowej jest składową wielu elementów. Codzienna praca nad umiejętnościami technicznymi i taktycznymi, a także sferą mentalną, sprawia, że jesteśmy coraz lepsi. Z roku na rok rozwijamy się i jesteśmy bliżej osiągnięcia…

No właśnie, osiągnięcia czego? Czy trenujemy (pracujemy) tylko po to, żeby stawać się lepszym lub w ogóle robimy to z automatu nie myśląc do czego dążymy? Jeśli złapałaś/złapałeś się na tym, że tak naprawdę nie masz jasno określonego CELU, polecam Ci przebrnąć przez kolejne akapity i dowiedzieć się dlaczego odpowiedni ich dobór jest tak ważny i co na ich podstawie możemy w sobie poprawić każdego dnia. Nie ma tu znaczenia czy chcesz osiągnąć „coś więcej” (postaramy się, aby to było coś bardzo konkretnego) będąc zawodniczką lub zawodnikiem amatorem, profesjonalistą czy pracujesz jako trener.

Wiele zawodniczek czy trenerów dążąc do bycia lepszym ma odpowiedni poziom motywacji, pewności siebie, wkłada dużo pracy we własny rozwój, a jednak to wszystko nie do końca się klei. Kto jednak zadał sobie pytanie po co tak naprawdę trenuje czy pracuje ciężej niż inni? To niepodważalne, że do osiągnięcia sukcesu potrzebujemy dokładnego określenia celów.

Jak więc wyznaczyć sobie konkretne cele, takie które są realne do realizacji w założonym czasie? Dzięki materiałom przedstawionym przez psycholog sportu, dr Katarzynę Rutkowską z AWF w Białej Podlaskiej, udostępnię Wam prosty wykres, który możecie wydrukować i kolorować na kartce A4. Poniżej przedstawiam Wam wypełnioną przez zawodniczkę przykładową planszę, na której wyjaśnię co w jakim miejscu ma się znaleźć, tak aby pozwoliło nam to na wydobycie z siebie jak największego potencjału.

 

czytaj więcej

Urszula Sadurska

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!