Za Katowicki UŚ będą Bojszowy (relacja plus foto)
Publicystyka

foto. Bartosz Stasicki

W ubiegłym tygodniu z Ekstraligą w grupie południowej pożegnały się futsalistki AZS UŚ Katowice, a dziś z nią przywitały się ich niedalekie koleżanki z Bojszów.

Czego nie udało się dokonać w Krakowie w czwartek, dziś udokumentowały w pełnej krasie… GTS Bojszowy podejmował u siebie Zantkę Chorzów i aby awansować, dziś potrzebował minimum remisu. Podopieczne Samuela Janii nie chcąc bawić się w „matematykę”, postawiły dziś wysoko poprzeczkę i pokonały przyjezdne 5-0.

Choć pierwsza bramka padła po dwójkowej akcji Hałatek – Nowak dopiero w 16 minucie spotkania, to niemal od początku gospodynie dyktowały tempo gry. Na początek niemal 100% akcji nie wykorzystała Kowalska, później po podwójnym zagraniu z bramkarzem GTS nie wykorzystał rzutu wolnego pośredniego. W końcu przedłużonego karnego nie wykorzystała Dorora Hałatek, to mimo wszystko właśnie Bojszowianki na przerwę schodziły z zaliczką dwóch goli.

Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszej, sporadyczne ataki Zantki Chorzów rozbijały się o rewelacyjną dziś Oliwię Ogierman. Ta po rzucie rożnym dołożyła gola na trzy do zera, a wtórująca jej Hałatek (doskonałe czytanie gry i odbiory) pogrążyła gości golami na cztery i pięć do zera, kapitalnie kończąc swoje dryblingi.

MVP TKF: Oliwia Ogierman
Uzasadnienie: Pod nieobecność Agnieszki Franaszek wzięła na siebie ciężar gry w obronie. Ta grająca zaledwie drugie spotkanie w pierwszej lidze młoda zawodniczka poradziła sobie idealnie z dzisiejszy rywalem, nie dając im swobody w rozgrywaniu piłki. Ilość „przeczytany” piłek, przejąć lub wybić w wolne pole zaliczała dziś Oliwia pozwala mieć nadzieję, że w Ekstraklasie GTS Bojszowy wcale nie musi być „pionkiem do bicia”.