“BRONX” na noworocznej fali
Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka

foto. Bartosz Stasicki

Trzeba przyznać już na początku, że zgromadzeni nielicznie kibice na hali Bronowianki mogli poczuć się niczym na zawodach strzeleckich. Podopieczne Samuela Janii przespały kilka początkowych minut, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki gospodyń. Problemy z zegarem nie dość jednoznacznie określają, kiedy padła pierwsza bramka, dla jednych była to czwarta, dla innych szósta lub dziesiąta sekunda meczu, w każdym razie padła piorunująco szybko.

Po golu w drugiej minucie na 2:0 mecz zdecydowanie się wyrównał, ataki tak z jeden, jak z drugiej strony zwiastowały szybki (jak na 1 ligę) mecz. Jak się okazało, Bronowianka grała dokładnie, prostymi środkami i strzelała gole, a GTS Bojszowy dość chaotycznie i niecelnie.

Po dwudziestu minutach na tablicy widniał wynik 6:2, nastroje drużyn zgoła odmienne. Niestety miało to przełożenie na drugą połowę. ”Bronx” ponownie szybko strzelił bramkę i było już jasne, że zwycięstwa dziś już nie odda. Gdy na tablicy było 8:2, do głosu doszły Bojszowianki. Grały zgrabnie i ładnie, przejęły inicjatywę, ale na nic to wszystko… Podopieczne Andrzeja Żądło dołożyły dwa gole tracąc (tylko) dwa i koniec końców przysłowie zmieniamy z „bić lidera” na „lać lidera”

MVP TKF: Tomasiak Paulina
Uzasadnienie: W meczu, w którym pada 14 goli, niemal pewne było otrzymanie MVP przez którąś ze strzelczyń bramki. Długo można było zastanawiać się, czy to Paulina, czy może Wiktoria Pietrzyk, ale decyzję Paulina udokumentowało w 33 i 34 minucie, najpierw „kładąc” Antkowiak, a później oddając atomowy strzał.