#Opinie po meczu Piastunki vs Bassau
Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

#Opinie po meczu Piastunki vs Bassau

foto. MKS Gwiazda

 

Katarzyna Pyka (zawodniczka Piastunek)

– Wydaje mi się, że było to spowodowane brakiem zgrania. Doszły do nas dziewczyny z KTS Polonia Bytom i wszystko trzeba poukładać. Po meczu o tym rozmawiałyśmy w szatni, że potrzeba nam więcej wspólnych treningów, zanim zaskoczy współpraca na parkiecie.

Klaudia Nalepka – zawodniczka, trenerka w Akademii Piastunek (2014-2016)

– Wszystko działo się tak szybko, że sama nie wiem gdzie popełniłyśmy błąd. Grając z liderem, liczyłyśmy się z tym, że mecz może być na wysokim poziomie. Czuje niedosyt jako zawodniczka grająca z wieloletnim stażem, bo wiem, że stać nas na więcej. Mam nadzieje, że w następnym meczu wynik będzie na naszą korzyść i nie zawiedziemy kibiców a przede wszystkim siebie. Uważam, że ta porażka nas zmobilizuje do cięższej pracy i doda nam więcej wiary i walki na kolejne mecze. Czuje, że musimy popracować jeszcze nad zgraniem wspólnym.

Dariusz Opoka (prezes Piastunek, członek wydziału Piłki Kobiecej ŚL.ZPN.)

– Dalej pracujemy nad zgraniem zespołu, cieszy nas współpraca z KTS Polonia Bytom i trenerką Iwoną, widać postępy na hali oraz na dużym boisku, ale wszystko da się przepracować w 2-3 miesiące. Od 30 minuty meczu było widać brak naszego zgrania, odpowiedzialności, liderki na boisku. Pracujemy nad tym i myślę, że następny sezon na trawie i na hali pokaże, że idziemy w dobrym kierunku.

Anna Józefczyk (zawodniczka Bassau):

– Kolejne trzy punkty cieszą bardzo, zwłaszcza że nie przyszły łatwo. Niestety pierwsza połowa spotkania nie układała się po naszej myśli. Przeciwniczki bardzo mocno naciskały, a nam niestety jak by brakowało pomysłu na grę. Na przerwę schodziłyśmy do szatni z wynikiem 1:1 oraz niezbyt zadowolonymi minami… było widać, że przerwa świąteczna wprowadziła troszkę chaosu do gry.
Druga połowa wyglądała już dużo lepiej. Walka do końca i każdą piłkę, determinacja oraz włożenie maksymalnie dużo siły w grę zaprocentowało bramkami. Zdobytej przewagi nie wypuściliśmy już z rąk i do końca meczu dyktowaliśmy warunki. Bardzo cieszy fakt dwóch bramek strzelonych przez najmłodszą zawodniczkę zespołu Nikole Kokot. Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa. Pokazałyśmy, że zawsze walczymy do końca i dajemy z siebie wszystko.
Za dwa tygodnie rozegramy chyba najważniejszy mecz, życzę sobie i dziewczynom dużo siły i determinacji. Mamy dość umiejętności, by wywieźć z tego meczu również komplet punktów.

 

Jessika Chorągwicka (zawodniczka Bassau)

– Na mecz do Gliwic przyjechałyśmy po zwycięstwo. Na początku nasza gra nie układała się tak, jak tego byśmy tego chciały. Na przerwę zeszłyśmy z wynikiem 1-1. W szatni nasza trenerka dała wiele cennych wskazówek, co poskutkowało w drugiej połowie, na którą wyszłyśmy zmotywowane, udowadniając to końcowym wynikiem. Bardzo dziękuje całej drużynie za grę, bo to dzięki niej udało się wygrać ten mecz.

*******

4. kolejka Pierwszej Ligi Futsalu Kobiet
6.01.2017, Gliwice
GTW Piastunki Gliwice vs Bassau Prószków 1:4 

1:0 Marlena Jaszyk 15′
1:1 Karolina Sobotkiewicz 17′
1:2 Nikola Kokot 34′
1:3 Jessika Chorągwicka 35′
1:4 Nikola Kokot 38′

MVP TKF : Jessika Chorągwicka

GTW : Zuzanna Struczewska, Zofia Glapa, Katarzyna Pyka, Emilia Jaromin, Paulina Rasczyk, Marlena Jaszyk, Klaudia Nalepka, Marta Glowienka, Julia Gawlik, Natalia Hetmańczyk,

BASSAU: Anna Józefczyk, Karolina Sobotkiewicz, Klaudia Gogolok, Marzena Grzelińska, Sandra Zylla, Marlena Trepka, Nikola Kokot, Teresa Kaczerewska, Jessica Chorągwicka

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d