Podsumowanie polskich wstępów na arenie międzynarodowej
#WU17 #WU19 Ekstraliga Futsal kobiet Grają z TKF Kadra A Polki na Świecie Polska Publicystyka Reprezentacje Świat

Na miarę możliwości spisywały się polskie reprezentacje i kluby na arenie międzynarodowej.
Trofea przyniósł futsal. Reprezentacja Polski wygrała w grudniu Turniej Państw Wyszehradzkich, a UJ Kraków zdobył brązowy medal na Europejskich Igrzyskach Studentów w chorwackim Zagrzebiu.
Blisko była nasza piłkarska kadra seniorek, która przegrała w finale Cyprus Cup z Austrią (1:2). Dziewczyny niesłyszące zajęły czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata.

Medykowi POLOmarket Konin zabrakło minut, by przebić szklany sufit i awansować jako pierwszy w historii polski klub do 1/8 Ligi Mistrzyń. Dwumecz z włoską Brescią (4:3, 2:3) zapisze się do historii polskiej piłki. Słynny come-back z pierwszego spotkania, świetna gra Lili Kostovej będzie długo pamiętana (chyba że w następnym sezonie mistrz postawi krok dalej?).

W Lidze Mistrzyń w Beach Soccerze pierwszy raz zagrał mistrz Polski. Sparta Daleszyce zajęła 11 miejsce w Europie.

Będziemy mile wspominać, też jak Marcin Kasprowicz świetnie poprowadził swoją kadrę w jesiennych eliminacjach w Wielkopolsce. Wyjście z pierwszego miejsca w grupie bez straty gola, historyczne zwycięstwo z Norwegią-to mówi samo za siebie.

Awansem mogą się pochwalić podopieczne Niny Patalon. Pierwsze miejsce w turnieju na Węgrzech cieszy. Za to w tym przypadku jest cień goryczy. Pierwszy raz od wygranych Mistrzostw Europy spadamy z pierwszego koszyka. Teraz już w kolejnych latach będą na nas czekać silniejsze ekipy.

foto. AZS UJ Kraków

Reprezentacje :

• A: drugie miejsce w Cyprus Cup. Trzecie miejsce w grupie eliminacji Mistrzostw Europy.
  • U19: trzecie miejsce w turnieju elite round 2016 w Irlandii. Awans do elite round 2017 z pierwszego miejsca w grupie (turniej w Polsce).
  • U17: drugie miejsce w turnieju elite round 2016 w Norwegii. Awans do elite round 2017 z pierwszego miejsca w grupie (turniej na Węgrzech).
  • U15: zwycięstwo w dwumeczu z Czeszkami.
  • Futsal: 4 miejsce na Victory Cup w Moskwie. Zwycięstwo w Turnieju Państw Wyszehradzkich w Ostawie.
  • Niesłyszących: 4 miejsce na Mistrzostwach Świata we Włoszech.

Kluby:

• Medyk POLOmarket Konin: 1/16 finału UEFA Women’s Champions League
  • Sparta Daleszyce: 11 miejsce na Euro Winners Cup (Klubowe Mistrzostwa Europy) 2016 we włoskiej Catanii.
  • AZS UJ Kraków: brązowy medal w futsalu na Europejskich Igrzyskach Studentów (EUC) w Zagrzebiu.
  • AZS UAM Poznań: 7 miejsce w futsalu na Europejskich Igrzyskach Studentów (EUC) w Zagrzebiu.