Mistrz Jesieni #3: ZAP Sukces Gmina Oleśnica 
III liga Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

Mistrz Jesieni #3: ZAP Sukces Gmina Oleśnica 

foto. Bartek Michalak / Oleśnicki Sport

Żeńska Akademia Piłkarska ‘Sukces’ Gmina Oleśnica prowadzi po rundzie jesiennej w grupie wschodniej dolnośląskiej III ligi.

  • Co mówią wyniki?

Komplet zwycięstw na jesieni, bilans bramkowy 38:2 budzi szacunek. Najwyższe zwycięstwo piłkarki z Oleśnicy odniosły w pierwszej kolejce z trzecim zespołem AZS-u Wrocław (10:0).

klubrozegrane spotkaniazdobyte punktybilans bramkowy
1Sukces Gmina Oleśnica113362:2
2AZS III Wrocław112542:14
3Czarni Jelcz Laskowice91414:16
4UKS Bierutów101215:26
5Polonia Środa Śląska101113:21
6KS Oława10916:18
71 KS Ślęża Wrocław11914:37
8Kolektyw Radwanice10311:52
  • Co mówi trener ?

Adam Maciejewski:

– To, że jesień będzie dobra wiedziałem już po tym, jak drużyna grała wiosną 2016, wygrywając wszystkie swoje mecze w lidze. Przed sezonem dodatkowo nasz skład wzbogacił się o cztery bardzo doświadczone zawodniczki. Jesień zaczęliśmy lepiej, niż się tego spodziewaliśmy. Po wysokich naszych zwycięstwach w pierwszych meczach nasi rywale zaczęli mocno strzec dostępu do własnej bramki, stawiając w niektórych meczach autobus pod bramką i grało się coraz trudniej. Mimo to w lidze osiągnęliśmy komplet zwycięstw we wszystkich meczach. Siłą naszej drużyny jest wyrównany i stabilny skład meczowy, nawet zmienniczki, które wchodzą na boisko wnoszą dużo do gry. Drużyna tworzy monolit nawet poza boiskiem. W przerwie zimowej czeka nas dużo pracy, bo zdajemy sobie sprawę, ile jest jeszcze do poprawy, mimo że w 2016 roku wygraliśmy wszystkie swoje mecze w lidze, bez remisu i porażki. Jeżeli chodzi o awans do drugiej ligi, to też twardo stąpamy po ziemi, bo wiemy, że będzie bardzo ciężko. W lidze naciska nas AZS III Wrocław, a w barażach czeka drużyna Bielawianki Bielawa, która jest bardzo wymagającym przeciwnikiem.

  • Co mówi kapitan?

Dominika Krawczyńska:

– Jestem bardzo dumna z dziewczyn, że dały radę stawić czoła wszystkim drużynom w grupie, co dało nam pozycję lidera po rundzie jesiennej. Wzmocnienie zespołu w postaci piłkarek, które kiedyś grały w Ekstralidze, dało dużo motywacji innym zawodniczkom z drużyny. Były momenty, kiedy mecze były naprawdę ciężkie z różnych powodów, ale mimo wszystko dałyśmy radę, teraz zostaje tylko czekać na rundę wiosenną, by utrzymać pozycję i powalczyć o wymarzoną drugą ligę. Przed tym czekają nas ciężkie treningi.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!