Jak przebiegło seminarium “Psychologia w Piłce Nożnej Kobiet”?
Grają z TKF Marek Dragosz przedstawia Publicystyka

Jak przebiegło seminarium “Psychologia w Piłce Nożnej Kobiet”?

 Keepeers Foundation i PZPN zorganizował po raz kolejny seminarium dla trenerów “Psychologia w Piłce Nożnej Kobiet” , które odbyło się 12 grudnia w Warszawie na obiektach Uniwersytetu SWPS.
Seminarium podzielone było na dwie części. W pierwszej, warsztatowej swoją wiedzą dzielili się: Nina Patalon selekcjoner reprezentacji Polski U-17, która mówiła o określeniu potencjału mentalnego wyjściowego zawodniczki oraz o budowaniu relacji oraz właściwej komunikacji w zespole; temat warsztatu prowadzonego przez Tomasza Kuracha – uznanego psychologa sportu to “Wzrastam dzięki Wsparciu. Model i7W w codziennej praktyce trenerskiej”; Jolanta Kobylińska – trener przygotowania mentalnego w kobiecych reprezentacjach Polski U-15 i U-17 poświęciła swoje ćwiczenia na strefę komfortu czyli na “każdy ma to, na co się odważy. W świecie księżniczek odważ się być Lordem Vaderem“; o samoświadomości jako ścieżce rozwoju trenera traktowały zajęcia Grzegorza Więcława, psychologa współpracującego z wieloma sportowcami, trenerami i nauczycielami; Natalia Koperska, specjalistka treningu mentalnego zajęła się budowaniem zwycięskiego zespołu jako elementem treningu sportowego; Marek Dragosz trener reprezentacji Polski AMP Futbol przedstawił dwoje doświadczenia związane z koncentracją w piłce nożnej, głównie oparte o pozycję bramkarza.
Popołudniową część stanowiły panel dyskusyjny oraz dwa wykłady. Pierwszy z nich poprowadziła Afke van de Wouw psycholog sportu w Vitesse Arnhem, w którym odpowiada głównie za coaching młodych trenerów. Drugi pozwolił aby spojrzeć na wiele aspektów pracy z piłkarkami oczyma trenera, zawodniczki i psychologa sportowego. Wzięli w nim udział zawodniczka Górnika Łęczna Emilia Zdunek, Paweł Habrat – psycholog o ogromnym doświadczeniu oraz selekcjoner kobiecego zespołu narodowego Miłosz Stępiński. W zgodnej opinii uczestników ten unikalny sposób przedstawienia zagadnień futbolu i psychologii był “strzałem w dziesiątkę”. Sporo ciekawych dyskusji prowadzono także w czasie kończącego seminarium panelu dyskusyjnego z udziałem selekcjonerów – Niny Patalon, Miłosza Stępińskiego i Marcina Kasprowicza.
W seminarium wzięło udział 85 osób, w tym przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Dochód z grudniowego seminarium trafi do Laury Jasiny z Cieszyna. Laura urodziła się 5 i pół roku temu z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku krzyżowym kręgosłupa. Następstwem tych wad jest niedowład kończyn dolnych oraz pęcherz neurogenny.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: