Pożegnanie Formigi 
Publicystyka Reprezentacje Świat Turnieje Międzynarodowe

Pożegnanie Formigi 

foto. CBF 

Copa CAIXA 2016

Finał

  • Brazylia 5 – 3 Włochy (Beatriz 8’, Gabi 21’, Andressinha 37’ 47’, Debinha 60’ – Ilaria Mauro 14’, Gabbiadini 32’, Bonansea 56’)

Na równi ze zwycięstwem gospodyń w meczu jak i całym turnieju warto również odnotować, iż był to pożegnalny występ Formigi w barwach a Canarinhas. 38 letnia „Mrówka” z Brazyli – zmieniona w końcówce spotkania, pożegnana została przez kibiców i swoje koleżanki z zespołu gorącą owacją na stojąco. Formiga a właściwie Miraildes Maciel Mota – wystąpiła w swojej karierze na 6 Mundialach oraz w 6 turniejach Olimpijskich rozgrywając w drużynie narodowej 161 spotkań i strzelając 22 gole. 

Choć nie sposób odmówić Formidze ogromnego wkładu w rozwój i popularyzację kobiecej piłki nożnej – zwłaszcza w swoim rodzimym kraju, to już usilne próby wykazywane przez część Brazylijskich dziennikarzy by uznać ją w roli jednej z światowych Legend tego sportu – zaraz obok zawodniczek pokroju  Mii Hamm, Sun Wen, Birgit Prinz czy Homare Sawy, i bazując w zaszadzie tylko na uczestnictwie Formigi w największej ilości turniei MŚ i Olimpiad pośród wszystkich zawodniczek dotychczas – wypadają zaiste blado w porównaniu do osiągnięć a przede wszystkim do stylu prezentowanej gry wyżej wymienionych piłkarkisch Legend. 


mecz o 3 miejsce

foto. CBF
  • Rosja 1 – 0 Kostaryka (Karpova 28’)

Skromna wygrana Rosji, notabene po dość kuriozalnej bramce, nad najsłabszą ekipą turnieju Kostaryką pozwoliła na zajęcie przez nasze wchodnie sąsiadki 3 miejca w tym turnieju. Warto tu jednak zauważyć, iz ekipa z Kostaryki przyjechała na ten turniej w mocno szkoleniowym składzie z wieloma piłkarkami powołanymi po raz pierwszy do narodowej reprezentacji. 


Rob Mikalski

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: