Mariola Panasiuk (Górnik Łęczna) : ​Celem mistrzostwo Polski
Ekstraliga Polska Publicystyka Wywiady

Mariola Panasiuk (Górnik Łęczna) : ​Celem mistrzostwo Polski

foto. archiwum prywatne Marioli Panasiuk

 Mariola Panasiuk jest w ekstraligowym Górniku Łęczna człowiekiem instytucją. Obecnie zajmuje się promocją i reklamą. A klub piłki nożnej kobiet z powodzeniem występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Czym zajmujesz się w klubie?
 

 – Dziesięć lat byłam zawodniczką, a zarazem kapitanem GKS „GÓRNIK” ŁĘCZNA. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim do marca. Od dwóch i pół roku pracuję w klubie w dziale marketingu i reklamy. Prowadzę klubowy sklepik, promuję Nasze sekcje klubowe (piłka nożna kobiet, MMA , tenis i zapasy). 

–  Czy klub, chodzi o kobiety, to wyłącznie trawa, czy także futsal? 

 – Wyłącznie trawa. 

 – Czy uprawnione jest stwierdzenie, że piłka nożna kobiet zaistniała w Łęcznej z chwilą powstania kopalni? 

–  Kopalnia powstała wiele lat wcześniej, a nasza sekcja kobiet powstała w 2001 roku. 

– Jakie były początki powstania klubu ? 

– Pierwszy trening odbył się 15 lat temu , było na nim ponad 50 dziewcząt, a pierwszym trenerem był Janusz Mieczkowski. Z tygodnia na tydzień dziewczyn było coraz to mniej i po pewnym czasie zostały najbardziej wytrwałe łęczynianki. Trzeba podkreślić i pogratulować naszej piłkarce Dominice Kwietniewskiej która jako jedyna jest od początku założenia sekcji aż po dzisiejszy dzień. 

–  Czy macie drużyny młodzieżowe? 

–  W sierpni 2016 roku rozpoczęliśmy pracę z dwiema grupami młodzieżowymi

–  Największe osiągnięcia klubu.?

–  W ciągu piętnastu lat istnienia naszej sekcji udało nam się dwukrotnie zakwalifikować do finału Pucharu Polski i trzykrotnie kończyć ligowy sezon na drugim stopniu podium, ale naszym głównym celem na przyszłość jest wywalczenie Mistrzostwa Polski.

  – Najbardziej znane nazwiska zawodniczek, działaczy. Obecnych i poprzednich

–  W barwach GKS Górnik Łęczna grały i grają piłkarki doskonale znane wszystkim kibicom piłki nożnej w wykonaniu pań. Zawodniczki które były: Katarzyna Kiedrzynek, Anna Żelazko, Katarzyna Daleszczyk, Agata Guściora, Natalia Chudzik. Z obecnych : Ewelina Kamczyk, Anna Sznyrowska,  Emilia Zdunek, Natasza Górnicka, Gabriela Grzywińska, to tylko niektóre z nich, ale bardzo trudno było by wymienić wszystkie. Najmłodsze nasze zawodniczki które grają w kadrze i drzemie w nich wielki potencjał są również coraz bardziej rozpoznawalne tj. Weronika Zawistowska, Kasandra Parczewska czy Agnieszka Jędrzejewicz.

–  Ocena piłki kobiecej, futsalu w kraju. Blaski i cienie. 

–  Każdy klub działający w kobiecym futbolu ma swoje atuty i minusy, z którymi musi się mierzyć, ale my staramy się patrzeć głównie na siebie i rozwijać wewnątrz naszej grupy. 

– Jak powinien być zorganizowany klub aby grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy wystarczą tylko pieniądze?  

–  Z całą pewnością stabilna sytuacja finansowa jest bardzo ważna w poprawnym funkcjonowaniu klubu, jednak równie ważne są wiedza i doświadczenie osób zarządzających. 

 – Rola reklamy i marketingu w działalności klubu.

– Reklama i promocja to dziedziny mocno zaniedbane w naszym środowisku. My dostrzegamy potencjał jaki daje internet  i z każdym miesiącem staramy się usprawniać nasze działania.  Prowadzimy sklepik klubowy, nasze Górniczki rozpoczęły wiele wizytacji w przedszkolach i biorą udział w różnych akcjach, gdzie odbiło się to sporym echem, gdyż dostajemy co chwilę kolejne zaproszenia. Piłka kobieca jest nadal w cieniu i potrzebne są spore środki finansowe aby na poziomie szerzyć i promować piłkę żeńską. 

– Należy  więc życzyć upragnionego mistrzostwa.

Rozmawiał Jacek Piotrowski

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!