#AWCON2016: Nigeria w złocie 
Publicystyka Reprezentacje Świat Turnieje Międzynarodowe

#AWCON2016: Nigeria w złocie 

foto. CAF

Finał 

Kamerun 0 – 1 Nigeria (Oparanozie 86’)


Piłkarki z Nigerii, po raz ósmy w historii sięgają po Puchar Afryki – tym razem jednak po bardzo przeciętnym wystepie w finale przeciwko gospodyniom turnieju. Dzięki zwycięskiej bramce zdobytej w końcowych minutach meczu, Super Falcons w powtórce finału sprzed 2 lat obroniły tytuł mistrzyń choć jeśli wziąć pod uwagę przebieg meczu i ilosć stworzonych szans to gospodynie z Kamerunu bardziej zasługiwały na wygraną w tym meczu. Bardzo nieładnie zachowali się natomiast niektórzy Kameruńscy kibice – po golu strzelonym prez Oparanozie na głowy cieszących się w rogu boiska Nigeryjek posypały się plastikowe kubki wraz z zawartością.

Mecz o 3 miejsce.
Ghana 1 – 0 RPA (Eshun 48’)
Kolejny raz w tym turnieju przyszło druzynie Afrykanek z Południa żałować ogromu zmarnowanych bądź nie wykorzystanych szans. Banyana Banyana zdecydwanie dominałowały w tym spotkaniu, zwłaszcza w pierwszej połowie – koniec końców nie potrafiąc jednakże przekuć swojej przewagi na bramki. Niezwykle słabo prezentującą się ekipa z Ghany zdobyła za to gola na wagę zwycięstwa ze stałego fragmentu gry – po rzucie rożnym zaraz na początku drugiej połowy i mimo rozpaczliwych ataków przeciwniczek, Black Queens „dowiozły” korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

  • Najlepsza zawodniczka turnieju: Gabrielle Aboudi Onguene (Kamerun)
  • Królowa strzelczyń turnieju: Asistat Lamina Oshoala (Nigeria) – 6 bramek
  • Nagroda Fair Play: Kamerun

Best XI:

  • Bramka: Annette Ngo Ndom (Kamerun)
  • Obrona: Meffoumetou Tcheno Falone (Kamerun), Osinachi Ohale (Nigeria), Janine Van Vyk (RPA), Linda Eshun (Ghana)
  • Pomoc: Jermaine Seposenwe (RPA), Raisa Feudjio Tchuanyo (Kamerun), Elizabeth Addo (Ghana), Gabrielle Aboudi Onguene (Kamerun)
  • Atak: Ugochi Desiree Oparanozie (Nigeria), Asistat Lamina Oshoala (Nigeria)
  • Rezerwa: Alaba Jonhatan (Nigeria), Marie Awona (Kamerun), Janet Egyir (Ghana), Francisa Ordega (Nigeria), Portia Boakye (Ghana), Nothando Vilakazi (RPA)


Rob Mikalski

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: