Rekord kopalnia futsalowych diamentów 
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF II liga Polska Publicystyka

Rekord kopalnia futsalowych diamentów 

foto. Rekord BB

 Rekord to futsal a futsal to Rekord-to chyba wie każdy, kto w ogóle słyszał tę nazwę. Kobieca sekcja klubu w tym roku wypożyczyła cztery zawodniczki do klubów grających w futsalowych ligach. Dlaczego? O tym opowiedział nam trener Tomasz Skowroński.

 Gra w futsal w takim klubie jak Rekord nie jest niczym obcym. Nasze dziewczyny znają podstawy futsalu ponieważ w okresie zimowym łączymy treningi na boisku z treningami na hali, ale na ten moment nie gramy jeszcze w lidze futsalu. 
Może w przyszłym roku się to zmieni? Zobaczymy.

Skoro nie wystartowaliśmy w lidze futsalu to dlaczego mamy blokować nasze dziewczyny jeżeli mają możliwość gry w innych klubach?
 Jednym z podstawowych punktów współpracy z AZS UJ Kraków i GTS Bojszowy było profesjonalne podejście trenerów tych klubów, którzy zadzwonili do mnie, zapytali i w dobrej atmosferze ustaliliśmy szczegóły wypożyczenia, a nie tak jak niektórzy włodarze, którzy wykorzystują np facebooka jako narzędzie do kaperowania dziewczyn w sposób nachalny i nawet nie raczą wykonać telefonu do klubu macierzystego. Na szczęście czegoś takiego jest coraz mniej. 

Nasz klub jest dowodem, że nie jesteśmy jak pies ogrodnika – “Nie gramy w lidze to nikomu dziewczyn nie damy”. 

Klaudia Kubaszek została wypożyczona do ekstraligi na prośbę AZSu UJ Kraków, natomiast w I lidze w Bojszowach zagrają Agnieszka Franaszek, Karolina Kożdoń i Katarzyna Moskała.
Jest to cenne doświadczenie dla moich zawodniczek. 

Cieszę się, że nasze zawodniczki są dostrzegane przez sztaby szkoleniowe Kadry Polski na dużym boisku czy na hali, Kadry Śląska i innych klubów. Jest to informacja dla nas, że droga którą obraliśmy jest dobra i przynosi zadowalające efekty.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!