Psychologia w Piłce Nożnej Kobiet 
Grają z TKF Marek Dragosz przedstawia Polska Publicystyka

Psychologia w Piłce Nożnej Kobiet 

Polski Związek Piłki Nożnej i Keepers Foundation po raz kolejny zapraszają na seminarium dla trenerów pracujących z kobietami. Tegoroczne – pod nazwą “Psychologia w Piłce Nożnej Kobiet” odbędzie się 12 grudnia w Warszawie i gościć będzie wykładowców o uznanej renomie.

Ciągle zbieramy pochlebne recenzje po seminariach zorganizowanych w ubiegłym roku a także tych niedawnych – z marca, czerwca i września. Niezmiennie – nie tylko ci, którzy na co dzień pracują z kobietami – mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w świecie piłki nożnej i wzięcia udziału w kolejnym dniu pełnym szkoleniowej wiedzy. To aż 10 godzin wiedzy, możliwości wymiany doświadczeń i bezpośredniego kontaktu z prelegentami oraz realizacja szczytnego celu jakim jest pomoc choremu dziecku.

CEL

Do tej pory kobiece seminaria takie jak “Women’s Football Day”, “Dobre Praktyki w Kobiecym Futbolu” oraz “Przygotowanie Fizyczne w Piłce Nożnej Kobiet” gościły prelegentów z Anglii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Niemiec, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Holandii i Francji. Mieliśmy okazję słuchać trenerów z takich klubów jak choćby VfL Wolfsburg, Ajax Amsterdam, Leicester City, Vålerenga Oslo, Broendby Kopenhaga, Arsenal Londyn czy Twente Enschede. W grudniu swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się kolejni trenerzy posiadający ogromne doświadczenie w futbolu.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji dochód ze szkolenia przeznaczony zostanie na pomoc dla potrzebujących i chorych.

Dochód z grudniowego seminarium przekażemy dla Laury Jasiny z Cieszyna. Laura urodziła się 5 i pół roku temu z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku krzyżowym kręgosłupa. Następstwem tych wad jest niedowład kończyn dolnych oraz pęcherz neurogenny. Ponadto ma ogromne problemy z nieprawidłowo działającym jelitem grubym i oddawaniem kału. W związku z czym wymaga stałej rehabilitacji i cewnikowania, do czego niezbędne są środki higieniczne i dezynfekcyjne oraz leki na obniżenie ciśnienia w pęcherzu a także  zapobiegające częstym infekcją dróg moczowych, aby nie doszło do uszkodzenia nerek.

Rodzice z całego serca wierzą, że w przyszłości ich córka będzie samodzielna i nie będzie zdana na pomoc innych ludzi. Jednakże, aby to nastąpiło potrzebna jest codzienna intensywna rehabilitacja w domu, jak i pobyty na turnusach rehabilitacyjnych. Niezwykle istotną rolę spełnia w tym sprzęt ortopedyczny potrzebny do rehabilitacji, który jest bardzo kosztowny.

Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł. Uczestnicy otrzymują obiad, poczęstunek kawowy, materiały szkoleniowe i konferencyjne oraz certyfikat.

TERMIN I MIEJSCE

12 grudnia 2016 w Warszawie na obiektach SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. (http://www.swps.pl/)

Z Dworca Warszawa Wschodnia dogodny dojazd autobusami linii 123 w kierunku “Dworzec Wschodni Lubelska” lub 173 w kierunku “Stara Miłosna” lub 202 w kierunku “Gocławek Wschodni”. Po 4 minutach podróży (3 przystanki) wysiadamy na przystanku “Mińska 02”. Stamtąd 230 metrów pieszo.

Można też dojść pieszo – trasa przez ul. Żupniczą zajmuje 20 minut marszu.

Zgłoszenia oraz wszelkie informacje:
pod numerem telefonu: 508 695 873 oraz mailowo: info@keepersfoundation.pl

Wydarzenie można śledzić na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/321104758263436/

PRELEGENCI

 • NINA PATALON

Nina Patalon selekcjoner reprezentacji Polski U-17. Była piłkarką Medyka Konin, z roczną przerwą na występy w Czarnych Sosnowiec. Karierę trenerską rozpoczęła już w 2005 roku. W dorobku trenerskim posiada pracę z kadrami województwa wielkopolskiego młodziczek, pracę z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi w Medyku Konin a nade wszystko z zespołem seniorek tego klubu, z którym zdobywała medale Mistrzostw Polski.

 • EMILIA ZDUNEK

24-letnia ofensywna zawodniczka pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Przygodę z żeńską piłką rozpoczęła w Victorii Sianów. Następnie długo grała w Pogoni Women Szczecin. W swoim CV ma także występy w Unii Racibórz i 1. FC AZS AWF Katowice. Przez ostatnie dwa lata grała w Zagłębiu Lubin, by w sierpniu trafić do Górnika Łęczna

 • JOLANTA KOBYLIŃSKA

Psycholog sportowy. Trener przygotowania mentalnego w kobiecych reprezentacjach Polski U-15 i U-17. Kierownik Klubu Małego Olimpijczyka w Karczewie.

 • TOMASZ KURACH

Psycholog sportu, właściciel firmy Human Development zajmującej się świadczeniem kompleksowych usług z zakresu psychologii w sporcie. Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor książek: „Pod Presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać” oraz „Uwierzyć w wygraną”. Organizator konferencji naukowej z zakresu psychologii w sporcie pt. „Jak być lepszym w sporcie? Optymalizacja działania w sytuacji startowej”.

 • PAWEŁ HABRAT

Ukończył psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w 2005 roku, jest członkiem sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wykłada na studiach podyplomowych na Uniwersytecie SWPS. Współpracuje przy tworzeniu i realizacji projektów szkoleniowych dotyczących wypalenia zawodowego. Współautor narzędzi diagnostyczno-treningowych dla sportowców oraz publikacji i książek z zakresu psychologii sportu. Psycholog męskiego zespołu Zagłębia Lubin. Przed mistrzostwami Europy w 2012 pracował z reprezentacją Polski mężczyzn.

 • GRZEGORZ WIĘCŁAW

Absolwent Wydziału Psychologii na Simon Fraser University w Vancouver (Kanada) oraz Psychologii Sportu i Aktywności Fizycznej na University of Jyväskylä (Finlandia). Prowadząc badania na temat wczesnej sportowej specjalizacji, współpracował z KIHU – Fińskim Instytutem Badań nad Sportami Olimpijskimi. Jest zrzeszony w Europejskiej Federacji Psychologii Sportu (FEPSAC). Obecnie mieszka w rodzinnych Gliwicach, gdzie prowadzi działalność konsultingową z zakresu treningu mentalnego dla sportu i szeroko pojętej kultury fizycznej. Współpracuje ze sportowcami, trenerami i nauczycielami.

 • MAREK DRAGOSZ

Prelegent wielu szkoleń i kursów w Polsce i zagranicą.  Odbył staże szkoleniowe m.in. w takich klubach jak FC Porto, Panathinaikos Ateny, Red Bull Salzburg, TSG Hoffenheim, Benfica Lizbona, Real Sociedad San Sebastian, Crystal Palace, Hannover 96, Dinamo Zagrzeb, Deportivo La Coruna czy Sporting Lizbona. Trener reprezentacji Polski AMP Futbol, z którą zdobył 4 miejsce w mistrzostwach świata w Meksyku. Założyciel “Keepers Foundation” pomagającej młodym zawodnikom i trenerom na całym świecie.

 • NATALIA KOPERSKA

Psycholog sportu, trener przygotowania mentalnego. Specjalizuje się w treningu mentalnym, treningu radzenia sobie ze stresem i regulacji pobudzenia oraz treningu uważności i koncentracji. Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu. Jest doktorantką Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oaz Zespołu ds. Psychologii Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zainteresowania wykorzystywane w pracy to mindfulness, psychosomatyka oraz praca z ciałem. Współpracuje z klubami sportowymi oraz indywidualnymi zawodnikami. Prowadzi konsultacje dla osób w trakcie rehabilitacji i wychodzenia z kontuzji oraz aktywnych sportowców.

 • MIŁOSZ STĘPIŃSKI

Selekcjoner reprezentacji Polski. Od kilku miesięcy sternik polskiej kadry kobiet. Ma stopień naukowy doktora nauk o kulturze fizycznej, pracuje w Zakładzie Teorii Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Szkoleniowiec jest znany przede wszystkim jako dokonały analityk. Jako szef banku informacji pracował w Pogoni Szczecin i w Widzewie Łódź. Jest autorem kilkudziesięciu referatów naukowych i prac metodycznych związanych z piłką nożną, wykłada na kursach instruktorskich i trenerskich w Polsce i Niemczech. Przed objęciem posady selekcjonera był trenerem męskiej reprezentacji Polski do lat 20.

 • AFKE VAN DE WOUW

Jedyny prelegent spoza Polski. Mimo młodego wieku w zawodzie od 24 lat. Aktualnie psycholog sportu w Vitesse Arnhem, czołowym holenderskim klubie, w którym odpowiada głównie za coaching młodych trenerów. Współpracuje również z holenderskimi federacjami hokeja i kolarstwa oraz prowadzi prywatną praktykę. Pracowała w takich klubach jak FC Utrecht, VVV Venlo, Twente Enschede, Była personalnym trenerem rozwoju w Cruiff Direct Program. Konsultowała pracę dotyczącą treningu mentalnego w narodowym centrum komitetu olimpijskiego, akademiach tenisowych, a także w strukturach uniwersytetu w Hadze.

 • opieka merytoryczna i tłumaczenie: RAFAŁ ULATOWSKI

PROGRAM MINUTOWY 

 • 08:00 – 08:45  rejestracja
 • 08:45 – 08:50 otwarcie seminarium
 • 08:50 – 10:20  warsztaty (6 sal dla max. 20-osobowych grup – decyduje kolejność zgłoszeń)
 • 10:30 – 12:00  warsztaty (6 sal dla max. 20-osobowych grup – decyduje kolejność zgłoszeń)
 • 12:10 – 13:40  warsztaty (6 sal dla max. 20-osobowych grup – decyduje kolejność zgłoszeń)
 • 13:40 – 14:30  obiad
 • 14:30 – 15:45  wykład                  ” Vitesse Arnhem, coaching młodych trenerów” Afke van de Wouw
 • 15:45 – 16:00 przerwa kawowa
 • 16:00 – 17:15  wykład “Okiem trenera, zawodniczki i psychologa sportu” Paweł Habrat, Emilia Zdunek, Miłosz Stępiński
 • 17:20 – 17:50  panel dyskusyjny
 • 17:50 – 18:00  zakończenie i rozdanie certyfikatów

formularz-zgloszeniowy-na-seminarium-psychologia-w-pilce-noznej-kobiet-2016

formularz-wyboru-warsztatow

regulamin-uczestnictwa-w-seminarium-psychologia-w-pilce-noznej-kobiet-2016

 

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!