Mistrz Jesieni (1): Akademia Piłkarska LG 
Grają z TKF II liga Polska

Mistrz Jesieni (1): Akademia Piłkarska LG 

foto. APLG

  Rozpoczynamy nowy cykl jesienno-zimowy, gdzie będziemy przedstawiać najlepsze drużyny w tabeli po rundzie jesiennej w Polsce. Na początek lider II ligi grupy kujawsko-pomorskiej gdańska Akademia Piłkarska LG.

  • Co mówią statystyki?

– imponujący bilans meczowy 9:1:1 (z:r:p)
– bilans bramkowy 48:8
– strzelały średnio 4,4 bramki na mecz
– 7 meczy na 0 z tyłu (w tym 4 z rzędu)

foto. APLG

  • Co mówi trener? 

  Dawid Głodek:  Z pozycji lidera po rundzie jesiennej cieszymy się bardzo.  Patrzymy jednak na siebie a nie na tabelę i naszym celem zawsze są 3 punkty w najbliższym meczu. Jeśli ten cel będziemy realizować tak jak dotychczas, to nasze marzenia na koniec sezonu staną się bardzo realne.

Bardzo dużym plusem zakończonej rundy była gra zespołowa, a także m duża ilość strzelonych bramek, oraz świetna gra w obronie. Cieszę się, że powoli wprowadzamy do naszej drużyny kolejne juniorki z teamu prowadzonego przez trenera Michała Żuchowskiego. Zespół nasz jest młody (śr. Wieku 19,26), dlatego tym bardziej cieszymy się z I miejsca w tabeli

Dobra baza treningowa, ciężka praca dziewczyn na treningach, a co najważniejsze wiara w siebie, w swoje coraz wyższe umiejętności, w bycie coraz lepszym to składowe naszego aktualnego miejsca w tabeli.  

Do tego dochodzi świetny sztab szkoleniowy w skład, którego wchodzą oprócz mnie: 

Trener Tomasz Borkowski– człowiek orkiestra, nigdy nie odmawia nam pomocy i jeśli tylko obowiązki mu pozwalają jest u nas na treningu, dzieląc się swoją wiedzą, bardzo wspiera nas w kwestiach taktyki;

Trener Krzysztof Słabik– zarażający pozytywną energią, na co dzień dba o jak najwyższą formę naszych bramkarek;

Trener Maciej Gościniak – na co dzień pracujący wraz ze mną przy zespole. Specjalista od analiz 

Aktualnie drużyna jest na etapie roztrenowania, 02 grudnia rozegrany zostanie wewnętrzy turniej, w którym udział wezmą również rodzice dziewczyn, oraz przyjaciele naszej Akademii. Po nim dziewczyny dostaną wolne. 

Do treningów wrócimy na początku stycznia. Przed nami ciężki okres przygotowawczy, praca nad mankamentami, tak, aby do minimum wyeliminować błędy pojawiające się w naszej grze. Wiemy, że drużyny podwójnie mobilizują się na mecze z liderem, ale i na to mamy swój plan.

 W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Dyrektorowi Tomkowi Bocheńskiemu, dzięki któremu nasza Akademia funkcjonuje świetnie, zawsze uśmiechniętej Pani Radce, która podczas meczów dba o zdrowie zawodniczek, a także zawsze niedocenionym Miłce i Natalii.  

  • Co mówi pani kapitan? 

Agata Kuczyńska: Tabela wygląda pięknie. Wynik jest taki, jakiego oczekiwaliśmy rozpoczynając sezon. Dzięki dobremu przygotowaniu byłyśmy w stanie w minionej rundzie rozegrać jedenaście spotkań, z czego w dziewięć zdobyłyśmy komplet punktów.
Zdarzały się roszady w składzie podyktowane kontuzjami, czy też niedyspozycja niektórych z naszych dziewczyn. Cieszy mnie bardzo fakt, że zmienniczki poradziły sobie równie dobrze. W naszych meczach były realizowane założenia przedmeczowe, czego w zeszłym sezonie jeszcze nam w niektórych spotkaniach brakowało. Znamy swoje możliwości, jesteśmy gotowe walczyć o najwyższe cele. Uważam, że nasze miejsce w tabeli jest w pełni zasłużone, godziny treningów i zaangażowania w grę przyniosło efekty. Nie chcemy się zatrzymywać, wiemy, jakie popełniamy błędy i w okresie przygotowawczym na pewno zrobimy wszystko, aby je wyeliminować.
Cieszymy się, bo nasza drużyna pewnie zdobyła fotel lidera, natomiast przed nami kolejną runda i na niej powoli się skupiamy.
Tuż przed zakończeniem rozgrywek niestety przytrafiła się jeszcze kontuzja Dagmary Świt -zawodniczki z pierwszej jedenastki, którą wspieramy i czekamy na powrót,


DAGA TRZYMAJ SIĘ –  JESTEŚMY Z TOBĄ!

Rundę jesienną uważam za bardzo udaną, o czym mówią liczby.
Dziękuję za zaangażowanie zawodniczkom, trenerom i wszystkim osobom, które dołożyły cegiełkę do naszego sukcesu! Walczymy dalej!

foto. APLG

Dawid Gordecki

1 Comment

  • LPG 24 listopada 2016

    najlepsza pozycja numer 20. 1 mecz, 27 minut, czerwona kartka. co to za stwór?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!