NGP » Runda jesienna w Poznańskiej Lidze Orliczek zakończona
Grają z TKF Polska Publicystyka

NGP » Runda jesienna w Poznańskiej Lidze Orliczek zakończona

foto. NGP

 Blisko 200 bramek padło w rundzie jesiennej Poznańskiej Ligi Orliczek, która jest najsilniejsza ligą dla młodych piłkarek w Polsce. Przerwę zimową na fotelu lidera spędzi drużyna KA 4 resPect Krobia, a kolejne miejsca na podium zajmują Uniwersytet Futbolu Poznań i Kotwica Kórnik. Natomiast nowym liderem zestawienia szkół została Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu.
 Ostatnia seria spotkań w rundzie jesiennej Poznańskiej Ligi Orliczek została rozegrana w piątek na Orlikach przy Szkole Podstawowej nr 51 i w Ogrodzie Jordanowskim nr 2. – Spotkania w ramach Poznańskiej Ligi Orliczek na osiedlu Lecha stały na dobrym poziomie. Sędziując te zawody mogłem z bliska oglądać poczynania zawodniczek. Niektóre z nich prezentują się zarówno pod względem warunków fizycznych oraz umiejętności piłkarskich na bardzo dobrym poziomie. Organizatorom i pomysłodawcom rozgrywek należą się wielkie gratulacje – mówi sędzia Ryszard Rychlewski, który jest „Animatorem Sportu Roku”.

 Zdecydowanie najlepiej na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 51 zaprezentowała się drużyna KA 4 resPect Krobia, która pewnie wygrała z Lechem Poznań, swoimi rezerwami, Szkołą Podstawową nr 51, ale zremisowała bezbramkowo z Kotwicą Kórnik. KA 4 resPect Krobia zakończyła rundę jesienną na pozycji lidera, a Julia Drożak i Klaudia Łuczak prowadzą w zestawieniu strzelczyń. Przypomnijmy, że liderka tego zestawienia w nagrodę pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Brukseli.

Półmetek rozgrywek za nami, znajdujemy się w czołówce tabeli, a dla drużyny z mniejszego miasta to ogromny sukces. Wiosna zapowiada się ciekawie. My będziemy trenować systematycznie i z zaangażowaniem jak dotychczas, aby nasze dziewczyny dalej się rozwijały, a dzięki temu poziom PLO będzie jeszcze wyższy – mówi trener zespołu z Krobi, Łukasz Walczak.

czytaj więcej

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: