NGP » Trwa rywalizacja w Poznańskiej Lidze Orliczek
Grają z TKF Polska Publicystyka

NGP » Trwa rywalizacja w Poznańskiej Lidze Orliczek

foto. Nasz Głos Poznański

 Aż 30 spotkań rozegrano w październiku w ramach Poznańskiej Ligi Orliczek, w której o mistrzowski tytuł walczy 12 zespołów z Poznania i okolic. Aktualnym liderem rozgrywek jest KA 4 resPect Krobia, która wyprzedza w tabeli Uniwersytet Futbolu Poznań i Kotwicę Kórnik. W przerwie zimowej zespoły zmierzą się ze sobą w turniejach okazjonalnych na hali.

Poznańska Liga Orliczek wystartowała w tym roku po raz trzeci, a duża w tym zasługa dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta pani Ewy Bąk. W 2014 roku postanowiła ona wesprzeć projekt, którego jest główną pomysłodawczynią. Inicjatywę wspiera również Biuro Posłanki do PE Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz i mistrz Polski w futsal kobiet KU AZS UAM Poznań. Dotychczas po mistrzowski tytuł sięgnęły zespoły Gminy Dopiewo/SP Dąbrowa i Uniwersytet Futbolu Poznań.

Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową ilość zespołów i zawodniczek. – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w PLO. Rywalizują tutaj najlepsze dziewczyny z całej Wielkopolski. Dzięki temu, mamy możliwość sprawdzenia umiejętności naszych zawodniczek na tle innych drużyn żeńskich. Sam turniej jest perfekcyjnie zorganizowany i zarządzany, dlatego wszystko idzie zgodnie z planem, jaki otrzymujemy wcześniej od organizatora – mówi trener KA 4 resPect Krobia, Łukasz Walczak.

Na faworyta do mistrzowskiego tytułu wyrasta zespół z Krobi, który wygrał wszystkie swoje spotkania i prezentuje bardzo dobry styl gry. – Spotkania z drużyną Uniwersytetu Futbolu Poznań będą dla nas wyzwaniem. Czekamy na takie mecze, gdyż wyciągniemy z takich pojedynków jak najwięcej nauki – dodaje Walczak.

Pierwsze spotkania wygrała drużyna Lecha Poznań prowadzona przez Alicję Zając. – Udział w tak prestiżowych rozgrywkach jest dla nas bardzo ważny. Dla moich podopiecznych sama gra i możliwość sprawdzenia się na tle innych zespołów daje wiele radości. Cieszą pierwsze zwycięstwa i bramki, gdyż to efekt naszej wspólnej pracy na treningach – mówi Zając.

W klasyfikacji strzelczyń prowadzą zawodniczki KA 4 resPect Krobia: Julia Drożak i Klaudia Łuczak, które zdobyły po 13 bramek. Kolejne miejsca zajmują Marta Hofland ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Poznaniu i Dobrosława Skorupska z Uniwersytetu Futbolu Poznań. Przypomnijmy, że liderka tego zestawienia w nagrodę pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Brukseli./NGP/

czytaj więcej

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: