,,From schools to women’s league” ruszył w Wielkopolsce 
Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

 ,,From schools to women’s league” ruszył w Wielkopolsce 

Foto: organizator

 W dniu 05.10.2016 w miejscowości Przemęt (pow. Wolsztyn) odbył się pierwszy turniej w ramach projektu ,,From schools to women’s league”.

Wśród drużyn wytypowanych do gry w turnieju w Wielkopolsce znalazło się pięć szkół podstawowych.

Są to: SP Kluczewo, SP w Grodzisku Wielkopolskim,  SP nr 2 we Wrześni, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszynie, SP Dąbrowa.

From schools to women’s league” to nowy pięcioletni koncept będący częścią kampanii FIFA “Live Your Goals“. Realizowany jest przez PZPN i zakłada popularyzację piłki nożnej wśród dziewczynek w wieku 7-9 lat.
Blisko 5 godzin trwała rywalizacja młodych zawodniczek. Zagrały w systemie każdy z każdym pod czujnym okiem trenerów. Tego dnia najlepsze okazały się zawodniczki z Kluczewa, wygrywając wszystkie mecze.

– Dziewczynki świetnie się bawią. Pomimo małego boiskowego doświadczenia są bardzo zaangażowane, na boisku walczą niemal o każdą piłkę. Trenerzy zgodnie mówią że udział w projekcie jest super sprawą i dziewczynki mogą rywalizować z rówieśniczkami z różnych części Wielkopolski. Z poziomu rywalizacji i organizacji turnieju zadowolony jest również Wielkopolski Koordynator Projektu – Dawid Gierałka na co dzień trener Polonii Środa Wielkopolska.

Turniej w Przemęcie to dopiero początek rywalizacji.

– Jest to nowy pięcioletni projekt mający na celu rozwój piłki kobiecej, po raz pierwszy odbywa się na Wielkopolsce. Zwycięzcy w poszczególnych województwach pojadą na półfinały regionalne. Ostatnim etapem będą finały na szczeblu ogólnopolskim – powiedział Dawid Gierałka.

– Polski Związek Piłki Nożnej coraz mocniej stawia na rozwój piłki nożnej kobiet i dziewcząt. Miejmy nadzieje, że te wysiłki przyniosą dobre rezultaty i gdzieś tutaj rośnie nam następczynie Ewy Pajor, Katarzyny Kiedrzynek czy Anny Gawrońskiej.

Kolejny kolejka turnieju odbędzie się już 20 października we Wrześni. Serdecznie zapraszamy sympatyków kobiecego futbolu.

Tabela po 1. kolejce:

  1.  SP Kluczewo
  2.  SP Grodzisk
  3.  SP Dąbrowa
  4.  SP Boguszyn
  5.  SP Września


Foto: organizator

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!