Przebić szklany sufit 
Publicystyka Świat UEFA Womens Champions League

Przebić szklany sufit 

foto. Adam Murzański

Jutro po raz trzeci z rzędu koniński Medyk POLOmarket spróbuje swojego szczęścia w elitarnych rozgrywkach UEFA Women’s Champions League. Nie udało się ze szkockim Glasgow City LFC, nie udało z francuskim Lyonem (zresztą, mało komu się to udaje). Teraz, biorąc pod uwagę punkty rankingowe, Włoszki są najłatwiejszym rywalem. Ale łatwo nie będzie i wszyscy powinni o tym pamiętać. To jest Liga Mistrzów a nie Ekstraliga. W drużynie gości nazwa „Medyk” z pewnością nie powoduje większego stresu. A tak ma być po jutrzejszym meczu. Plan jest taki aby w Koninie wypracować korzystny wynik, który dałby nadzieje na awans w rewanżu.

Trenerka Brescii, Milena Bertolini w wywiadzie dla klubowej strony powiedziała m.in. że Medyk to „Silny fizycznie i dobrze zorganizowany zespół”. Zapewniła, że jej drużyna nie lekceważy rywala i że bardzo ważne jest zdobycie bramki na wyjeździe. Zwróciła także uwagę na zupełnie niż we Włoszech warunki pogodowe (według prognoz we środę w Koninie ma być przez cały dzień deszczowo i chłodno).

Rywalki swój pierwszy mecz w nowym sezonie ligowym we Włoszech rozegrały w ubiegły weekend a zakończył się on wysoką wygraną (6:0 z Chieti). Po dwie bramki dla mistrzyń Włoch (grających w systemie 3-5-2) strzeliły: Sabatino i Fuselli a po jednej dołożyły Rosucci i Eusebio. Rozpoczęły w następującym składzie: Marchitelli – Gama, D’Adda, Manieri, Lenzini, Mele, Eusebio, Rosucci, Serturini; Bonansea, Sabatino.

Piłkarki, które do Polski nie przyleciały to: Giulia Pezzotta i Isabela Cacciamali. Natomiast na pokładzie samolotu znalazła się Roberta D’Adda, która pauzuje za czerwoną kartkę z poprzedniej edycji LM z Wolfsburgiem i w Koninie nie zagra.

 

Kadra Brescii na mecz z Medykiem:

Bramkarki: Bolchini, Ceasar, Marchitelli;

Obrończynie: Gama, Manieri, Salvai;

Pomocniczki: Bonansea, Cernoia, Eusebio, Fuselli, Ghisi, Lenzini, Rosucci, Serturini, Mele;

Napastniczki: Girelli, Sabatino, Tarenzi.

 

Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 15:30 na stadionie miejskim im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ulicy Podwale 1 w Koninie. Na tę chwilę zostało sprzedanych około dwóch tysięcy wejściówek a więc każdy kto jeszcze chciałby obejrzeć ten pojedynek na żywo bez problemu może ją jeszcze kupić. Relacja na naszych stronach.

 

Sylwetkę rywala Medyka POLOmarket przedstawiliśmy tutaj:

https://tylkokobiecyfutbol.pl/?p=17099

 

 

Dariusz Walory

Dariusz Walory

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: