KKP Bydgoszcz z pucharem w cieniu skandalu…
Grają z TKF I liga III liga Polska Publicystyka

KKP Bydgoszcz z pucharem w cieniu skandalu…

foto. KKP Bydgoszcz

  W meczu finałowym Pucharu Polski kobiet na szczeblu województwa kujawsko-pomorskigo KKP Bydgoszcz pokonał na wyjeździe WAP Włocławek 5:1 (3:0).


 Jak można było się spodziewać piłkarki z grodu nad Brdą były stroną wyraźnie przeważającą w środowym spotkaniu. Były bardzo aktywne w ofensywie i skuteczne, choć kilku dobrych okazji do zdobycia kolejnych bramek nie wykorzystały. Do przerwy przyjezdne prowadziły 3:0 po golach Magdaleny Kałuzińskiej, Agaty Stępień i Wiktorii Warszawskiej, a po zmianie stron dorobek bramkowy KKP poprawiły jeszcze Karolina Pancek i Klaudia Wawer, „Wilczyce” z Włocławka należy jednak pochwalić za ambitną walkę, która przyniosła im honorowe trafienie w końcówce meczu.

Z powodu urazów i obowiązków zawodowych trener Adam Góral nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarek. Ponownie szansę gry otrzymały zawodniczki bardzo młode, ale coraz śmielej pukające do kadry  pierwszego zespołu. Debiut w pierwszym zespole zaliczyła dzisiaj 14-letnia Kinga Łukasik, wychowanka Kobiecej Akademii Piłkarskiej Golden Goal, na co dzień trenująca w drużynie rezerw.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się ceremonia wręczenia medali i okazałego pucharu… UFUNDOWANYCH PRZEZ KKP BYDGOSZCZ. Nikt z przedstawicieli władz kobiecego futbolu w województwie nie uznał za zasadne pojawienia się na tym spotkaniu i wręczenia pucharu i medali. Srebrne krążki włocławiankom wręczył przedstawiciel KKP, a złote medale i puchar piłkarkom z Bydgoszczy wręczył przedstawiciel gospodarzy. Komentarz uznajemy za zbędny… 

W kolejnej – centralnej – fazie PP bydgoszczanki zagrają z triumfatorem z Warmii i Mazur.

WAP Włocławek – KKP Bydgoszcz 5:1 (3:0)
Małgorzata Górska 83′ – Magdalena Kałuzińska 10′, Agata Stępień 37′, Wiktoria Warszawska 40′, Karolina Pancek 49′, Klaudia Wawer 81′.
/Źródło: KKP Bydgoszcz/

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!