Wielki sukces małej szkoły z Dąbrowy
Grają z TKF Polska Publicystyka

Wielki sukces małej szkoły z Dąbrowy

foto. Łączy Nas Piłka

 Polski Związek Piłki Nożnej z uwagi na liczne sukcesy w piłce nożnej dziewcząt zaprosił Szkołę Podstawową im. Astrid Lindgren w Dąbrowie (Gmina Dopiewo) do udziału w projekcie „From schools to women’s league” w ramach kampanii LIVE YOUR GOALS organizowanej przez FIFA. Wielkopolskę będzie reprezentować tylko pięć szkół podstawowych.

Projekt „From schools to women’s league” w ramach kampanii LIVE YOUR GOALS w skali całego kraju obejmie ok. 1000 młodych piłkarek, które dopiero zaczynają poważnie grać w piłkę nożną. Polski Związek Piłki Nożnej do udziału w projekcie wybrał szkoły, które mogły się pochwalić w ostatnich latach sukcesami w tej dyscyplinie sportu i dodatkowo uzyskały akceptację Szkolnego Związku Sportowego. Wielkopolskę w pierwszym etapie projektu reprezentować będzie tylko pięć szkół podstawowych: SP Kluczewo, SSP 2 Września, SP Dominowo, SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. i Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.

– Jest to dla nas duże wyróżnienie, gdyż PZPN zaprosił do projektu szkoły wyróżniające się w szkoleniu dziewczynek. Dzięki wsparciu pana wójta Adriana Napierały, Urzędu Gminy Dopiewo, GOSiR Dopiewo i nieocenionej Rady Rodziców z każdym rokiem możemy się pochwalić coraz większą ilością sukcesów. Podziękowania należą się również pani dyrektor Elżbiecie Zapłacie-Szwedziak, która wspiera nas w walce o trofea – mówi trener i nauczyciel Tomasz Woźniak ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie w ostatnich latach wywalczyła w kategorii dziewcząt m.in. mistrzostwo w Poznańskiej Lidze Orliczek, wicemistrzostwo Wielkopolski w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, mistrzostwo Powiatu Poznańskiego.
/NGP/

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!