Rekord otwiera szkółkę dla dziewczynek 
Grają z TKF Polska

Rekord otwiera szkółkę dla dziewczynek 

 

foto. BTS Rekord

 W bielskim Rekordzie funkcjonują dwa zespoły kobiece. Pierwszy rywalizuje w II lidze, rezerwy w III. Z myślą o przyszłości klub z siedzibą w Cygańskim Lesie rusza z nową inicjatywą skierowaną do przedstawicielek płci pięknej.

W klubie szkolenie dzieci i młodzieży jest prowadzone na szeroką skalę. Funkcjonuje Szkółka Piłkarska, w ramach której odbywają się zajęcia dla najmłodszych adeptów futbolu. W starszych rocznikach, począwszy od rocznika 2008, formowane są jednolite pod względem wieku zespoły, które objęte są programem szkoleniowym. Następny etap owego szkolenia to edukacja w Szkole Mistrzostwa Sportowego, do której trafiają młodzi piłkarze po ukończeniu trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Od nowego roku szkolnego oferta Rekordu powiększy się. Zostanie bowiem utworzona szkółka dla dziewczynek. Trenerem-koordynatorem szkółki będzie Tomasz Skowroński, który na co dzień pracuje z II-ligowymi zawodniczkami. W prowadzenie zająć będą one zaangażowane w roli asystentek. Treningi dla dziewczyn, które ukończyły szkołę podstawową będą się odbywać dwa razy w tygodniu. 

– Chcemy w mocniejszym zakresie postawić na szkolenie młodych dziewczyn. Taka jest polityka naszego klubu. Myślimy długofalowo, myślimy o przyszłości – klaruje Skowroński.

/za sportowebeskidy.pl/

Więcej informacji na powyższym plakacie 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!