[NGP] Trwają zapisy do Poznańskiej Ligi Orliczek 2016/2017
Polska Publicystyka

[NGP] Trwają zapisy do Poznańskiej Ligi Orliczek 2016/2017

foto. Nasz Głos Poznański

 Do 10 września trwają zapisy do trzeciej edycji Poznańskiej Ligi Orliczek, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania i futsalistki KU AZS UAM Poznań. Mistrzowskiego tytułu broni zespół Uniwersytetu Futbolu Poznań, a patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Poznańska Ligi Orliczek to najsilniejsza liga w Polsce. Co roku do ostatnich spotkań toczy się zacięta rywalizacja o miejsca w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji szkół podstawowych. Przez nasze rozgrywki przewinęło się w sumie ok. 500 dziewczynek. Aktualnie najlepsze piłkarki ligi rozwijają swój talent w Medyku Konin i występują w reprezentacji Polski U-15 – 

– mówi koordynator rozgrywek i selekcjoner reprezentacji Polski w futsal, Wojciech Weiss.

W tym roku rozgrywki przyjmą formułę turniejową od września 2016 roku do czerwca 2017 roku . Mecze będą rozgrywane na boiskach typu orlik oraz halach sportowych (zima). Zespół składa się z minimum 6 uczennic, urodzonych w 2004 roku i młodsze. Poznańska Liga Orliczek ma charakter zawodów szkolnych . Każda uczestniczka posiada legitymacje szkolną i zgodę  opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Każda szkoła na koniec sezonu otrzyma nagrody i pamiątki za udział w rozgrywkach, a najlepsze trzy zespoły komplet strojów sportowych. Przewidziane są także nagrody dla najlepszych zawodniczek Poznańskiej Ligi Orliczek 2016/2017.  
Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: poznanska-liga-orliczek@wp.pl do 10 września 2016 roku.  Szkoły mogą zgłaszać się także w trakcie trwania rozgrywek, ale do klasyfikacji końcowej liczy się suma punktów ze wszystkich turniejów.  Koordynatorami Poznańskiej Ligi Orliczek są:  Nina Patalon (tel. 508 270 912) oraz Wojciech Weiss (tel. 603 777 442).

czytaj więcej

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: