“PRZYGOTOWANIE FIZYCZNE W PIŁCE NOŻNEJ KOBIET”
Marek Dragosz przedstawia Polska Publicystyka

“PRZYGOTOWANIE FIZYCZNE W PIŁCE NOŻNEJ KOBIET”


SEMINARIUM DLA TRENERÓW PRACUJĄCYCH Z KOBIETAMI “PRZYGOTOWANIE FIZYCZNE W PIŁCE NOŻNEJ KOBIET”

 Polski Związek Piłki Nożnej, Keepers Foundation i Football Academy po raz kolejny zapraszają na seminarium dla trenerów pracujących z kobietami. Tegoroczne “Przygotowanie Fizyczne w Piłce Nożnej Kobiet” odbędzie się 26 września w Warszawie na obiektach Centrum Konferencyjnego i Centrum Futbolu Warszawianka, przy ul. Merliniego 2A i gościć będzie wykładowców z uznanych klubów europejskich. Początek seminarium o 8:45.

Niezmiennie – nie tylko ci, którzy na co dzień pracują z kobietami – mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w świecie piłki nożnej i wzięcia udziału w kolejnym dniu pełnym szkoleniowej wiedzy. To aż 10 godzin wiedzy, możliwości wymiany doświadczeń i bezpośredniego kontaktu z prelegentami.

Najbliższa edycja seminarium zgromadziła znakomitych wykładowców. Wśród nich jest Gerôme Henrionnet. To były trener takich żeńskich zespołów jak AS Nancy, FC Metz czy AS Algrange. Przez ponad siedem lat odpowiadał za plany rozwojowe – szkolne, sportowe i społeczne w regionie Lorraine prowadząc badania, realizując procesy techniczne i naborowe, prowadząc szkolenia trenerów i nauczycieli, przebudowując całkowicie piony szkolenia kobiet a także tworząc szkołę piłki nożnej dla kobiet pod auspicjami francuskiej federacji piłki nożnej. Aktualnie wdraża projekt szkolenia w FC Jeunesse Junglinster na pograniczu Francji i Luksemburga.

Gościem seminarium będzie też główny trener Leicester City FC Ladies. Sam Winch to były menedżer takich angielskich zespołów jak Nottingham Forest FC Ladies, Radcliffe Olympic Ladies FC oraz australijskiego Ballarat Lady Devils. Był również kierownikiem programu rozwoju futbolu dziewcząt w Central College Nottingham.

Trzeci prelegent to Kees Kalk – trener bramkarek Ajaxu Amsterdam. W sztabie Eda Engelkesa pracuje od ponad dwóch lat. Odpowiada w nim także za analizę wideo. A w całym klubie za koordynowanie szkolenia młodych bramkarek. W karierze szkoleniowej pracował ponadto w SC Telstar. Trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Holandii kobiet z AZ Alkmaar. Z jego wiedzy jako trenera edukatora korzystali również szkoleniowcy w Armenii i Bangladeszu. 

Czwartą znakomitością będzie Miłosz Stępiński – selekcjoner reprezentacji Polski . Nowy sternik polskiej kadry kobiet pochodzi ze Szczecina. Ma stopień naukowy doktora nauk o kulturze fizycznej, pracuje w Zakładzie Teorii Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Szkoleniowiec jest znany przede wszystkim jako dokonały analityk. Jako szef banku informacji pracował w Pogoni Szczecin i w Widzewie Łódź. Jest autorem kilkudziesięciu referatów naukowych i prac metodycznych związanych z piłką nożną, wykłada na kursach instruktorskich i trenerskich w Polsce i Niemczech. Przed objęciem posady selekcjonera był trenerem męskiej reprezentacji Polski do lat 20. 

Opieką merytoryczną i tłumaczeniem zajmie się tradycyjnie Rafał Ulatowski.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji dochód ze szkolenia przeznaczony zostanie na pomoc dla potrzebujących i chorych. Tym razem na potrzeby bardzo kosztownej terapii 2-letniej Bianki Drewnowskiej. U dziewczynki wykryto nowotwór złośliwy. Siatkówczak zaatakował oba oczka. Szansą na uratowanie wzroku – choć częściowe – jest leczenie u doktora Davida H. Abramsona w klinice Memorial Sloan Kettering Cancer Center. 

Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł. Uczestnicy otrzymują obiad, poczęstunek kawowy, materiały szkoleniowe i konferencyjne oraz certyfikat.

Zgłoszenia oraz wszelkie informacje:  pod numerem telefonu: 508 695 873 oraz mailowo: info@keepersfoundation.pl   

Wydarzenie można śledzić na Facebookuhttps://www.facebook.com/events/245482652501259/

(materiały prasowe)

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: