1 kolejka II ligi grupy śląskiej
27.08.2016
Darbor Bolesławice vs Rekord Bielsko- Biała 3:2

​Można by powiedzieć, że w tym meczu obserwowaliśmy “cios za cios”

1min – Kurosz atakuje po wrzutce ale trafia metr obok słupka (Darbor)

7min – dobra akcja Rekordu zakończona bramką Gabzdyl – GOL

9min – z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką Kubaszek (Rekord)

12min – kolejny groźny atak Darboru

15-20min – dwukrotnie atakuje Rekord

23min – minimalnie myli się Moskała (Rekord)

25min – Kubaszek 16m w bramkarza (Rekord)

31min – cudem z opresji wychodzi Rekord – niewykorzystana świetna okazja Darboru

33min – kolejne natercie Darboru – Berdys (Rekord) wybija piłkę praktycznie z lini

35min – strzał Kurosz (Darbor) obroniony przez Berdys, dobitka również, przy drugiej dobitce bramkę głową zdobywa Mikołajczyk (Darbor) – GOL

PIERWSZA POŁOWA 1:1

45min – 70min – gra toczy się głównie w środku pola, z rożnych groźnie Rekord, nieodgwizdana ręka zawodniczki Darboru w polu karnym w 55min.

70min – bardzo groźnie Darbor z wolnego

75min – kolejny rzut wolny dla Darboru. Niepilnowana Borkowska strzela bramkę głową na 2:1 – GOL

80min – Darbor w poprzeczkę z wolnego, chwilę później Kurosz sam na sam bez efektu

82min – błąd Rekordu w środku pola wykorzystują miejscowe i ładną akcję kończy celnym strzałem Borkowska i jest 3:1 – GOL

84min – dobra okazja do zdobycia gola dla Rekordu – niewykorzystana. Piłka zatańczyła metr od linii bramkowej.

86min – doskonały strzał z 25m Franaszek (Rekord) końcem palców na rożny paruje bramkarka Darboru – Pawlos

90+3min – w kontrowersyjnych okolicznościach trafienie zalicza Kubaszek z 20m (bramka strzelona prawidłowo).
Koniec czasu gry i pierwszy raz w historii Darbor pokonuje Rekord.

Historia:
1 mecz Darbor Bolesławice – BTS Rekord 0:0 (jesień – sezon 2014/2015)
2 mecz BTS Rekord – Darbor Bolesławice 3:2 (wiosna – sezon 2014/2015)
3 mecz Darbor Bolesławice – BTS Rekord 0:3 (jesień – sezon 2015/2016)
4 mecz BTS Rekord – Darbor Bolesławice 5:2 (wiosna – sezon 2015/2016)
5 mecz Darbor Bolesławice – BTS Rekord 3:2 (jesień – sezon 2016/2017)

**********

Wspomniana wymiana ciosów odbywała się raczej przez błędy popełniane przez obie drużyny. Nie ujmując kilku lecz sporadycznym ładnym akcjom w wykonaniu miejscowych i przyjezdnych. Jednak większość wypracowanych sytuacji przez oba zespoły była budowana na błędach, których w szeregach Darboru i Rekordu w tym meczu nie brakowało. Mimo ogromnego upału i żaru lejącego się z nieba mecz był bardzo dynamiczny i kosztował mnóstwo sił oba zespoły. Pierwsza połowa z dużą przewagą dla Rekordu, druga dla Darboru. Mecz na remis ze wskazaniem na gospodarzy ze względu na większą ich konsekwencję i dokładność w wykorzystywaniu błędów przeciwnika. Rekord tych błędów w wykonaniu Darboru nie potrafił wykorzystać.

Inauguracja sezonu pełna emocji, stresu, nerwów i niedokładności. Obie drużyny będą zapewne pracować nad tym co szwankowało w meczu i Darbor będzie chciał zdobyć kolejne 3 punkty w Głogówku na wyjeździe, a Rekord będzie szukał pierwszych ligowych punktów na wyjeździe z Zabrzem.