SKARB KIBICA Ekstraligi jesień 2016 
Ekstraliga Polska Publicystyka

SKARB KIBICA Ekstraligi jesień 2016 

OKŁADKA: Adam Murzański
OKŁADKA: Adam Murzański

 Drodzy czytelnicy!

 Z dumą prezentujemy Wam nasz pierwszy – i prawdopodobnie drugi w historii w takiej formie w Polsce – Skarb Kibica Ekstraligi kobiet. Na razie tylko na jesień bieżącego sezonu ale jeżeli pomysł się sprawdzi, kolejny „Skarb” przygotujemy także zimą.

 Staraliśmy się zawrzeć w nim podstawowe informacje, dane statystyczne czy tabele. Mamy świadomość, że niektórych informacji zabrakło. W związku z tym prosimy o wyrozumiałość. To nasza premiera i pewnych rzeczy nie udało się zrobić lub nie udało się dotrzeć do jakiejś informacji. Kilku materiałów również nie udało się zrealizować z przyczyn od nas niezależnych. Wszelkie uwagi krytyczne będziemy analizować i wyciągać z nich wnioski. Niczego nie ukrywamy, nie publikujemy pod pseudonimami więc możecie się z nami w łatwy sposób skontaktować.

 Nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle interesująco. Na piłkarskiej mapie Polski nie ma już Zagłębia Lubin, które jeszcze niedawno dzielnie walczyło z Medykiem o mistrzostwo Polski. Była to frapująca potyczka, która trwała do ostatniej kolejki sezonu 2014/15. Ostatecznie „Miedziowym” się nie udało i dziś dotrzymać kroku Medykowi próbuje Górnik Łęczna. W klubie w przerwie między rozgrywkami dużo się działo. Do Konina postanowiła się przenieść reprezentantka Polski Agata Guściora, natomiast w drugą stronę powędrowały Gabriela Grzywińska i Wiktoria Marszewska. Czy zmiany kadrowe pomogą przynajmniej zbliżyć się do Medyka? Wydaje się, że poza łęczniankami Medyk nie ma godnego konkurenta. Mitech chyba osiągnął szczyt swoich możliwości a AZS Wrocław przeżył wstrząs, który tym razem udało się przetrwać i nie wiadomo jak zaprezentuje się w bieżącym sezonie. Mało brakowało aby ten zasłużony dla polskiej piłki kobiecej klub został wycofany z rozgrywek. I to tuż po zdobyciu Mistrzostwa Polski do lat 19. Łzy szczęścia i łzy rozpaczy – takie obrazki można było obserwować na początku lipca we Wrocławiu. Najgorsze za nimi, teraz dziewczyny postarają się wszystkim udowodnić, że nie warto ich skreślać. Trzeba także wspomnieć, że reprezentacja Polski ma nowego trenera, Miłosza Stępińskiego, który będzie się starał poprawić zarówno grę jak i nieco nadszarpnięty wizerunek kadry narodowej.

 W wywiadzie dla klubowej strony były trener AZS PWSZ Wałbrzych (obecnie w klubie pełni funkcję dyrektora), Marcin Gryka, powiedział: „…Mam nadzieję, że w perspektywie dwóch lat to nasz zespół będzie na tyle silny finansowo i organizacyjnie, że będzie mógł podjąć wyrównaną walkę z Medykiem. Do tego będziemy dążyć…”. Większa rywalizacja powinna wpłynąć na wzrost poziomu ligi. Jak będzie? Czas pokaże.
Dużo działo się również w Koninie, wspomnianej już Łęcznej, w Wałbrzychu czy Szczecinie. Będziemy również się emocjonować występami mistrza Polski, Medyka, w turnieju eliminacyjnym Ligi Mistrzyń, którego Konin będzie gospodarzem po raz drugi z rzędu. Medyk ponownie chce zagrać nie tylko w 1/16 finału ale także awansować do najlepszej „szesnastki” w Europie. Czyli dokonać czegoś, co jeszcze nikomu w Polsce się nie udało. Co się wydarzy jeżeli – czego nie życzymy – po raz kolejny się nie powiedzie? Co zrobi Roman Jaszczak, charyzmatyczny sternik konińskiego klubu?

 Podsumowując: mamy nadzieję, że niniejsza publikacja pomoże wszystkim przybliżyć rozgrywki naszej ukochanej ligi i zachęci do liczniejszego stawiania się na stadionach. Bo przecież nic tak nie przyciąga sponsorów jak popularność danej dyscypliny. Nie oszukujmy się – poziom Ekstraligi jak na razie nie jest zbyt wysoki. A bez pieniędzy – mądrze wydawanych – Ekstraliga będzie „ekstra” tylko z nazwy. Pomóc w rozwoju kobiecej piłki nożnej w naszym kraju możecie także Wy – Kibice. Przecież ponad pięć tysięcy osób na meczu reprezentacji Polski w starciu z Danią w Tychach to nie może być przypadek. Pamiętajcie o tym, kiedy będzie zbliżała się pora rozgrywania meczu w Waszym mieście. Razem możemy więcej. W końcu – łączy nas piłka.


Dariusz Walory

Tylko Kobiecy Futbol
POBIERZ! SKARB KIBICA EKSTRALIGI 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: