ŚAF rozpoczyna współpracę z Piastem Gliwice 
Futsal kobiet Grają z TKF III liga Polska

ŚAF rozpoczyna współpracę z Piastem Gliwice 

foto. www.piast-gliwice.eu
foto. www.piast-gliwice.eu

 Śląska Akademia Futbolu i Piast Gliwice rozpoczynają współpracę mającą na celu podnoszenie poziomu piłki nożnej w regionie. W związku z powyższym prezesi obydwu klubów podpisali umowę, która zacieśnia współpracę obydwu podmiotów. 

Śląska Akademia Futbolu została powołana przez Stowarzyszenie GTW. Na początku stworzyliśmy ją z myślą o dzieciach, które grały na podwórkach i nie trenowały w żadnym klubie. Poprzez sport chcieliśmy zachęcić je do pracy nad sobą i w tej chwili mamy trzy grupy wiekowe – przedszkolaki, klasy 1-3 i klasy 4-6. Mamy również młodzieżowe zespoły kobiece, a grupa seniorska kobiet gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w futsalu – mówi Dariusz Opoka – prezes ŚAF.

W tym roku startujemy w trzeciej lidze kobiet, ponieważ czekaliśmy na boisko, na którym moglibyśmy grać. Nasz obiekt znajduje się na ul. Orkana. Kiedyś Carbo Gliwice używało go do szkolenia młodzieży, a od kilku lat był nieużywany i niszczał. Wspólnie z miastem staramy się, żeby wróciło tam piłkarskie życie. Część prac wykonuje Miejski Zakład Usług Komunalnych, który przekaże nam boisko w sierpniu, a na wiosnę przyszłego roku będziemy mogli zacząć tam trenować. Obecnie robimy to na orliku i na hali sportowej – dodaje.

Co umowa ze Śląska Akademią Futbolu może przynieść obu ze stron? – Umowa z Piastem Gliwice to dla nas wspaniała sprawa. Szkolimy dzieci do pewnego momentu i chcemy, żeby później rozwijały swój talent w klubie, który może im wiele zaproponować i ma odpowiednią bazę treningową oraz możliwości organizacyjno-finansowe.

Myślę, że wsparcie Piasta Gliwice będzie bodźcem dla dzieci do treningów. Od początku działalności stowarzyszenia organizowaliśmy turnieje, w których nagrodą było wejście na mecz lub spotkanie z zawodnikami, a to zawsze ich mobilizowało. Możliwość późniejszego szkolenia w akademii Piasta będzie dla nich dodatkową motywacją – zaznacza Dariusz Opoka.

Współpraca Niebiesko-Czerwonych z GTW trwa już od dłuższego czasu, ale teraz za sprawą ŚAF zostanie zacieśniona. – We wcześniejszych latach kilku naszych zawodników trafiło do Piasta Gliwice. Zostali wypatrzeni przez trenerów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do 14 lat. Mam nadzieję, że nasi wychowankowie będą przechodzić do Piasta i przyniesie to obustronne korzyści.Źródło: GKS Piast Gliwice SA 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!