Róża – duma Kutna
III liga Polska Publicystyka

Róża – duma Kutna

image
foto. Róża Kutno

W dniu 16 czerwca 2015 roku w siedzibie MOSIR-u przy ul. Kościuszki 26 odbyło się spotkanie z rodzicami nowo powstałej Sekcji Piłkarskiej „RÓŻA Kutno”  w Stowarzyszeniu Lokalnym Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”. Nas oczywiście najbardziej zainteresowało to, że ogłoszono nabór do sekcji żeńskiej.   Wczoraj minął „roczek,” a my postanowiliśmy zapytać jak doszło do powstania „Róży”. O pierwszych dniach klubu opowiada trener dziewcząt, Tomasz Kaba.
Cała przygoda zaczęła się od rekreacyjnych zajęć na orliku. Na początku przychodziła niewielka grupa dziewcząt, która z każdym treningiem powiększała się. Najpierw był jeden trening w tygodniu, potem dwa i powoli zaczęło to wszystko jakoś funkcjonować. Po rozmowie z dziewczynami i z ich rodzicami doszliśmy do wniosku, że można te nasze spotkania traktować poważniej… I tak doszło do powstania Róży Kutno, która działa w Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL Salos „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie.

Oprócz sekcji żeńskiej posiadamy także cztery grupy młodzieżowe chłopców i szkółkę  piłkarską dla dzieci z rocznika 2008-2011, oraz dwa zespoły w piłce siatkowej.

image
foto. Róża Kutno

W ubiegłym sezonie zespół dziewcząt występował w łódzkiej grupie trzeciej ligi. Tak samo będzie w rozgrywkach, które rozpoczną się latem tego roku. Oprócz rozgrywek trzecioligowych zespół uczestniczył w licznych turniejach halowych. Do największych osiągnięć można zaliczyć :
I miejsce na XX Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu – Lublin 05-07.02.2016,
III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kobiet w Futsalu U-18 –Aleksandrów Kujawski 27-29.02.2016.
Prezesem jest ks. mgr Henryk Chibowski salezjanin, wiceprezesem mgr Mariusz Guzek.
Jeżeli chodzi o finansowanie – kontynuuje trener – to nie ukrywam, że głównie opieramy się na dotacji ze środków miasta Kutno, do której trzeba włożyć 25 % środków własnych. Mamy również kilku mniejszych sponsorów ale to jest nasz początek. Swoje mecze rozgrywamy na obiektach sportowych miasta Kutno. 1 lipca minie rok od pierwszego treningu więc to będzie taka nasza mała rocznica. Uważam, że będziemy się rozwijać i być może kiedyś w Kutnie zagości kobieca piłka na naprawdę niezłym poziomie.

Nam pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego!

Dariusz Walory

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: