Polki już w najlepszej czwórce Świata!
Świat

Polki już w najlepszej czwórce Świata!

image
foto. kadra Polski kobiet

My tu się zachwycamy występami naszych chłopaków we Francji, czy debatujemy nad następcą Basiuka, a tu nasza kadra pań niedosłyszących gra o medale Mistrzostw Świata! 

Po trzech kolejkach kadra Polski znajduje się na drugiej pozycji w tabeli i ma zapewnioną pierwszą czwórkę turnieju na dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupowych. 

Trzymamy kciuki za Nasze Panie! 

image

1.07.2016 (15:00)
Mecz o 3 miejsce

2.07.2016 (16:30)
FINAŁ

*********

26.06.2016
Polska vs Włochy 2:1

Mecz był bardzo wyrównany. Murawa miała wysoką trawę , dlatego grały ciężko na boisko. Nasze piłkarki prowadziły z Włoszką 1:0 dzięki bramkę Siwek ,która strzeliła z dalekiej odległości około 30 metrów !!!.

Za 40 minuty bez bramki, dopiero w 63 min. po faulu na przeciwnika Włoszka wykorzystała z rzutu wolnego i strzeliła bramkę, już jest remis 1:1. Nasze dziewczynki nie poddały się i dalej atakowały. Na polu było faul po Siwek i Boćkowska spoko myślą jak sposób strzelać bramkę z rzutu wolnego i Siwek decydowała sama strzeliła bramkę i prowadziła 2:1, po raz drugi z rzędu wygrana. 
Za 40 minuty bez bramki, dopiero w 63 min po faulu na przeciwnika Włoszka wykorzystała z rzutu wolnego i strzeliła bramkę, już jest remis 1:1. Nasze dziewczynki nie poddały się i dalej atakowały. Na polu było faul po Siwek i Boćkowska spoko myślą jak sposób strzelać bramkę z rzutu wolnego i Siwek decydowała sama strzeliła bramkę i prowadziła 2:1, po raz drugi z rzędu wygrana.

Polska – Włochy 2:1 (1:0)
Obie bramki strzeliła Siwek Justyna w 22 i 75 min

Krystyna Nowak – Ewa Jacyna, Agnieszka Boćkowska, Joanna Kaczmarczyk, Agnieszka Kaczmarczyk – Emilia Althoff, Marta Zalewska, Justyna Siwek, Marta Kaczmarczyk – Wiktoria Aumiiller, Karolina Wojtkiewicz.

**********

24.06.2016
Polska vs Turcja 6:1

Trzy zawodniczki nie grały z powodu siostry Kaczmarczyk Joanna i Marta pauzowały za czerwone kartki oraz Kopińska Julia pauzowała za kontuzję ramion. Inne zawodniczki rezerwowe potrafiły pokazać na boisko bez trzech osoby zastąpione i pokonały wysoką z Turcją. Wielokrotnie  strzeliły celne oraz poprzeczki, a w drugiej połowy nasi pilkarki lepiej grały niż w pierwszej połowy. Nasza kapitanka była Justyna Siwek i strzeliła „Hat-trick” – 3 gole. Agnieszka Boćkowska grała w obronę, ale potrafiła strzelić dwie bramki z obie odległości 25 metrów z rogu od podania Siwka oraz rzutu wolnego i Emilia Althoff strzeliła bramkę.

Polska – Turcja 6:1 (3:1)

Krystyna Nowak – Ewa Jacyna, Agnieszka Boćkowska, Marta Zalewska, Agnieszka Kaczmarczyk – Alina Kaczmarczyk, Justyna Siwek, Wiktoria Aumiiller, Emilia Althoff – Karolina Dampc, Karolina Wojtkiewicz.

Nie grały:

Joanna Kaczmarczyk i Marta Kaczmarczyk z powodu czerwone kartki oraz Julia Kopińska – kontuzja.

 

**********

22.06.2016
Polska vs Wielka Brytania 2:2

W meczu było dużo walki i niestety pecha 45 min. dla Julii Kopińskiej, która doznała kontuzji po faulu Angielki. Ją zmieniła Krystyna Nowak, a Julia Kopińska pojechała do szpitala i po badaniu już nie mogła grać dalej z Mistrzostw. Nasze dziewczyny dostały dwie czerwone kartki: w 57 min. Marta Kaczmarczyk za zagranie ręką oraz w 90 min. Marta Kaczmarczyk za faul po dwie żółte kartki. Nasze piłkarki grały w dziewiątkę i zdobyły 1 pkt. to bardzo ważne.

Polska – Wielka Brytania 2:2 (1:1)
0:1?
1:1 45+4’ Siwek Justyna
2:1 61’ Siwek Justyna (karny)
2:2?  

Julia Kopińska (45’ Krystyna Nowak) – Ewa Jacyna, Agnieszka Boćkowska, Joanna Kaczmarczyk, Alina Kaczmarczyk – Marta Kaczmarczyk, Marta Zalewska, Justyna Siwek, Emilia Althoff – Wiktoria Aumiiller, Karolina Wojtkiewicz.

image
foto. Deaf World Cup 2016

Kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa: 
1.Althoff Emilia (Pomorze Gdańsk)  2.Aumiiller Wiktoria (MIG Gliwice)  3.Baranowska Ewa (Mazowsze Warszawa) 
4.Boćkowska Agnieszka (TON Poznań)  5.Dampc Karolina (Mazowsze Warszawa) 
6.Hoffa Katarzyna (TON Poznań)  7.Jacyna-Kupisz Ewa (Świt Wrocław)  8.Kaczmarczyk Agnieszka (TON Poznań) 
9.Kaczmarczyk Alina (TON Poznań)
10.Kaczmarczyk Joanna (TON Poznań)
11.Kaczmarczyk Marta (TON Poznań)
12.Kopińska Julia (Spartan Lublin)
13.Kultys Jolanta (Radomig Radom)
14.Nowak Krystyna (Mazowsze Warszawa)
15.Pawłowska Agnieszka (Świt Wrocław)
16.Siwek Justyna (Olimpia Szczecin)
17.Wojtkiewicz Karolina (MIG Gliwice)
18.Zalewska Marta (Świt Wrocław) 

Oficjele:
1.Opaczewski Aleksander – Trener koordynator
2.Rafalska Katarzyna – Asystent trenera
3.Morawski Eugeniusz – Kierownik ekipy
4.Majewski Jakub – fizjoterapia

Źródło: pzsn.pl, 2016deafworldcup.com

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: