Polki już w najlepszej czwórce Świata!
Świat

foto. kadra Polski kobiet

My tu się zachwycamy występami naszych chłopaków we Francji, czy debatujemy nad następcą Basiuka, a tu nasza kadra pań niedosłyszących gra o medale Mistrzostw Świata!

Po trzech kolejkach kadra Polski znajduje się na drugiej pozycji w tabeli i ma zapewnioną pierwszą czwórkę turnieju na dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupowych.

Polska vs Włochy 2:1

Mecz był bardzo wyrównany. Murawa miała wysoką trawę , dlatego grały ciężko na boisko. Nasze piłkarki prowadziły z Włoszką 1:0 dzięki bramkę Siwek ,która strzeliła z dalekiej odległości około 30 metrów !!!.

Za 40 minuty bez bramki, dopiero w 63 min. po faulu na przeciwnika Włoszka wykorzystała z rzutu wolnego i strzeliła bramkę, już jest remis 1:1. Nasze dziewczynki nie poddały się i dalej atakowały. Na polu było faul po Siwek i Boćkowska spoko myślą jak sposób strzelać bramkę z rzutu wolnego i Siwek decydowała sama strzeliła bramkę i prowadziła 2:1, po raz drugi z rzędu wygrana.
Za 40 minuty bez bramki, dopiero w 63 min po faulu na przeciwnika Włoszka wykorzystała z rzutu wolnego i strzeliła bramkę, już jest remis 1:1. Nasze dziewczynki nie poddały się i dalej atakowały. Na polu było faul po Siwek i Boćkowska spoko myślą jak sposób strzelać bramkę z rzutu wolnego i Siwek decydowała sama strzeliła bramkę i prowadziła 2:1, po raz drugi z rzędu wygrana.

Polska – Włochy 2:1 (1:0)
Obie bramki strzeliła Siwek Justyna w 22 i 75 min

Krystyna Nowak – Ewa Jacyna, Agnieszka Boćkowska, Joanna Kaczmarczyk, Agnieszka Kaczmarczyk – Emilia Althoff, Marta Zalewska, Justyna Siwek, Marta Kaczmarczyk – Wiktoria Aumiiller, Karolina Wojtkiewicz.

**********

24.06.2016
Polska vs Turcja 6:1

Trzy zawodniczki nie grały z powodu siostry Kaczmarczyk Joanna i Marta pauzowały za czerwone kartki oraz Kopińska Julia pauzowała za kontuzję ramion. Inne zawodniczki rezerwowe potrafiły pokazać na boisko bez trzech osoby zastąpione i pokonały wysoką z Turcją. Wielokrotnie  strzeliły celne oraz poprzeczki, a w drugiej połowy nasi pilkarki lepiej grały niż w pierwszej połowy. Nasza kapitanka była Justyna Siwek i strzeliła „Hat-trick” – 3 gole. Agnieszka Boćkowska grała w obronę, ale potrafiła strzelić dwie bramki z obie odległości 25 metrów z rogu od podania Siwka oraz rzutu wolnego i Emilia Althoff strzeliła bramkę.

Polska – Turcja 6:1 (3:1)

Krystyna Nowak – Ewa Jacyna, Agnieszka Boćkowska, Marta Zalewska, Agnieszka Kaczmarczyk – Alina Kaczmarczyk, Justyna Siwek, Wiktoria Aumiiller, Emilia Althoff – Karolina Dampc, Karolina Wojtkiewicz.

Nie grały:

Joanna Kaczmarczyk i Marta Kaczmarczyk z powodu czerwone kartki oraz Julia Kopińska – kontuzja.

**********

22.06.2016
Polska vs Wielka Brytania 2:2

W meczu było dużo walki i niestety pecha 45 min. dla Julii Kopińskiej, która doznała kontuzji po faulu Angielki. Ją zmieniła Krystyna Nowak, a Julia Kopińska pojechała do szpitala i po badaniu już nie mogła grać dalej z Mistrzostw. Nasze dziewczyny dostały dwie czerwone kartki: w 57 min. Marta Kaczmarczyk za zagranie ręką oraz w 90 min. Marta Kaczmarczyk za faul po dwie żółte kartki. Nasze piłkarki grały w dziewiątkę i zdobyły 1 pkt. to bardzo ważne.

Polska – Wielka Brytania 2:2 (1:1)