Euro trzeciej ligi
III liga Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas Świat

Euro trzeciej ligi

image

Panowie grają z Ukrainą na Euro, a jak to widzą piłkarki?
Oddajemy głos panią grającym w trzeciej lidze.

1. Komu kibicujesz na Euro?
2. Jak typujesz wynik z Ukrainą?
3. Do jakiego etapu turnieju dojedzie polska reprezentacja?
4. Kto zostanie naszym bohaterem? A kto odkryciem tego turnieju ?
5. Czy Polka ogląda Euro?
6. Czy taka impreza jest tylko dla facetów? Czy bardzo taki stereotyp w internecie krzywdzi piłkarki?

*************************

Karolina Liberacka (Viking Aleksandrów Kujawski)

AD 1. Odpowiedź jest oczywista, Polsce.
AD 2. Z Ukrainą mecz zakończy się 2:0 dla naszych.
AD 3. Jestem pełna nadziei i myślę, że możemy pokusić się walkę w półfinałach, a potem w finale Mistrzostw Europy.
AD 4. Sądzę, iż nie przez przypadek bohaterem reprezentacji zostanie Robert Lewandowski, a odkryciem Bartosz Kapustka.
AD 5. Oczywiście, że tak.
AD 6. Nie tylko, chociażby dlatego, że coraz więcej dziewczyn/kobiet gra w piłkę nożną. Jest to krzywdzący stereotyp dla piłkarek, ponieważ wielu mężczyzn uważa, że nie znamy zasad czy magii tego sportu, a tak naprawdę mamy z tym styczność podczas każdego ligowego meczu.

*************************

Izabela Gawron (Tuchovia Tuchów) 

AD 1. Oczywiście Polsce. 
AD 2. Z Ukrainą remis 2:2 
AD 3. Ciężko powiedzieć, ale wierzę, że do półfinału ! 
AD 4. Lewandowski na pewno, drugi będzie Kamil Grosicki, potrafi zaskoczyć. Odkryciem będzie Bartek Kapustka, już został zauważony przez naszego selekcjonera, ale myślę, że teraz wybije się jeszcze bardziej i zauważa go trenerzy innych drużyn.
AD 5. W moim otoczeniu bardzo dużo kobiet ogląda mecze Euro, poczynając od mamy kończąc na koleżankach. 
AD 6. Myślę, że na pewno Euro w męskim wydaniu jest dużo bardziej popularne i ekscytujące dla większości, ale my jako zawodniczki zostawiamy tyle samo zdrowia na boisku co mężczyźni, mamy taką samą pasję i zaangażowanie więc taka impreza powinna być organizowana na równi dla mężczyzn i dla kobiet.

*************************

Urszula Kowal (Victoria Gaj)

AD 1. Gdy tylko Polska występuje na międzynarodowej arenie, to oczywiście naszym reprezentantom kibicuję. Myślę, że na tegorocznym turnieju będą czarnym koniem rozgrywek i sprawią niejedną niespodziankę.
AD 2. Typować wyników nigdy nie lubię, bo nie jestem obiektywna w tym aspekcie. Wierzę jednak, że Polacy w każdym meczu pokażą się z jak najlepszej strony i zostawią serce na boisku, co przełoży się na pozytywny wynik w każdym z meczów grupowych.
AD 3. Uważam, że ćwierćfinał to minimum, na które stać naszą drużynę, jeżeli ugrają coś więcej, będzie to miła niespodzianka i dla nich samych i dla nas kibiców.
AD 4. Jak dla mnie najważniejszą postacią w naszej drużynie będzie Grzegorz Krychowiak, owszem bez Roberta Lewandowskiego też byłoby nam ciężko, jednak mecze towarzyskie pokazały, że Grzesiek jest niezastąpiony w środku pomocy i gdy tylko go zabraknie na boisku, to jest wielka luka w środku pola.
AD 5. Oczywiście. Rodzinie już zapowiedziałam, że przez najbliższy miesiąc jak tylko będę w domu, to zajmuje telewizor w salonie od godziny 15. Na szczęście część mojej rodziny lubi również oglądać EURO więc wspólnie wieczorami zasiadamy przed ekran.
AD 6. Oczywiście, że nie jest tylko dla facetów. Niejedna reprezentacja kobiet z powodzeniem poradziłaby sobie i z męską reprezentacją.

*************************

Joanna Czepczor (Gimnazjum Istebna)

AD 1. Oczywiście Polsce, a poza naszym krajem to Hiszpanii 
AD 2. Polska wygra 1:0 z Ukrainą.
AD 3. Mam nadzieje, że jak najdalej, chciałabym powiedzieć finał, ale liczę na wyjście z grupy. 
AD 4. Bohaterem zostanie Robert Lewandowski, nie inaczej! A odkryciem może okazać się Bartek Kapustka. 
AD 5. Obowiązkowo! Myślę, że taki turniej, jak Mistrzostwa Europy oglądają nawet osoby nieinteresujące się piłką nożną.
AD 6. Oczywiście, że Euro nie jest tylko dla facetów. W piłkę na mistrzostwach grają również kobiety i to na bardzo wysokim poziomie, tylko niestety na razie nie jest to, aż tak rozpowszechnione, jak u facetów. Widze jednak, że kobieca piłka rozwija się w bardzo szybkim tempie, z roku na rok zyskuje coraz większy szacunek i uznanie i mam nadzieje, że kiedyś mistrzostwa kobiet będą równie mocno wyczekiwane i chętnie oglądane.

*************************

Adrianna Telega (Podgórze Kraków)

AD 1. Oczywiście Polsce, a w finale zagramy z Francją, za którą też trzymam kciuki. 
AD 2. Z Ukrainą 2-0 dla Polski.
AD 3. Mam nadzieję, że do finału.
AD 4. Bohaterów będziemy mieć na pewno kilku, a największym będzie CAŁA DRUŻYNA. Na odkrycie typuje Piotrka Zielińskiego.
AD 5. Z tego, co wiem to oczywiście, że tak, i to nie tylko piłkarki! 
AD 6. Piłka nożna jest sportem zarówno kobiet, jak i mężczyzn więc impreza jest dla wszystkich. Jeśli ktoś mówi, że to tylko męski sport to tak, krzywdzi dziewczyny kochające piłkę. Każdego, który twierdzi, że kobiety nie nadają się do piłki nożnej-zapraszam na mecz  kobiecej drużyny-na pewno zobaczą tam wiele pasji, walki, zaangażowania, umiejętności, szybkich akcji i pięknych goli. Jeśli ktoś nie „umie” trafić na mecz-polecam YouTube i mecze Amerykanek, Niemek, Angielek, a z naszego podwórka Medyk, Górnik Łęczna czy AZS Wrocław. 

*************************

Iwona Starczyk (Stal Radomsko)

AD 1. Wiadomo, że Polsce! 
AD 2. Z Ukrainą wygramy 1:0.
AD 3. Wyjdziemy z grupy, ale możemy mieć dalej problemy, chociaż nic nie jest pewne.
AD 4. Bohaterem Krychowiak odkryciem Kapustka.
AD 5. Tak ogląda.
AD 6. Ta impreza jest dla wszystkich. Kobieta to najwierniejszy kibic! 

foto. Adam Murzański

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!