Smutny koniec Zagłębia
Ekstraliga Polska Publicystyka

Smutny koniec Zagłębia

image
foto. KGHM Zagłębie Lubin(Facebook)

Smutny koniec Zagłębia
  Koniec sezonu będzie jednocześnie końcem kobiecej piłki nożnej w Lubinie. Drużyna „Miedziowych” została oficjalnie wycofana z rozgrywek Ekstraligi. W środowisku piłkarskim mówiło się o tym od jakiegoś czasu. Okazało się, że przypuszczenia czy plotki mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wszystko zaczęło się właściwie z końcem sezonu 2014/15. Wtedy znacznie zmniejszono budżet żeńskiej sekcji a powodem zapewne był awans „męskiego” Zagłębia do Ekstraklasy.

  Wobec takiego obrotu sprawy wiele piłkarek z Lubina odeszło i kadra na następny sezon prezentowała się bardzo skromnie. Pomimo przeciwności losu w obecnych rozgrywkach drużyna zdołała awansować do grupy mistrzowskiej ale była to przede wszystkim zasługa dobrej gry w rundzie jesiennej. Poza tym po wywalczeniu przez drużynę rezerw mistrzostwa w swojej grupie III ligi (w kampanii 2014/15), klub zrezygnował z udziału w rozgrywkach II ligi a po rundzie jesiennej postanowiono drużynę wycofać z dalszej rywalizacji.

„Miedziowe” w Ekstralidze grały przez trzy ostatnie sezony. Ich największym sukcesem jest wywalczenie wicemistrzostwa Polski w ubiegłym roku. Mecze Zagłębia z AZS Wrocław i AZS PWSZ Wałbrzych zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść rywali a drużyna została przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli.

Dariusz Walory

image
Za nami ostani trening piłkarek Zagłębia.. /foto. KGHM Zagłębie Lubin(Facebook)/

Dawid Gordecki

2 Comments

  • ZAPRASZAMY ZAWODNICZKI ZAGŁĘBIA DO JELENIEJ GÓRY 😉

  • Sewcio81 9 czerwca 2016

    Brak słów.Jeden wielki skandal!!! Opłaca się w Lubinie trzymać piłkarzyków rezerwy w 4 lidze niż ekstraligowy zespół dziewczyn Zagłębia Lubin.Przepraszam za ostre słowa ale zgnojone dziewczyny za to co zrobiły.Sezon 2013 awans do ekstraligi sezon 2014/2015 wicemistrzostwo Polski.W międzyczasie zlikwidowano drugą drużynę.Zabrano im awans z 3 do 2 ligi.Jestem wielkim kibicem i fanem mojej ukochanej drużyny kobiecego Zagłębia Lubin.Zniszczono coś pięknego.Ten zespół mógł być potęgą.Gdańsk Warszawa Poznań czy Gliwice.Będą inwestować w kobiecą piłkę.Konin Łęczna Żywiec nadal będą grać w ekstralidze.Dzisiaj awansowała drużyna dziewczyn z Łodzi do ekstraligi.Legnica Głogów też działają jeśli chodzi o kobiecą piłkę.Dla mnie te dziewczyny na zawsze będą Kobiece Wielkie Zagłębie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!