Jak wygrać z Danią? Wyeliminować błędy, które miały miejsce w meczu ze Szwecją!
Euro Publicystyka Świat

Jak wygrać z Danią? Wyeliminować błędy, które miały miejsce w meczu ze Szwecją!

image
foto. lodzkifutbol.pl

 
  Każdy ma swojego Jacka Gmocha! My w redakcji, też i po meczu ze Szwecją tak to u nas wyglądało.

Więc narodził się pomysł artykułu na przestrogę jak nie grać z Danią!

*************

Tylko Kobiecy Futbol Taktycznie /cz.1/

Jeżeli we wtorek nasza reprezentacja będzie chciała pokonać Danię, koniecznie musimy wyeliminować błędy, które miały miejsce w meczu ze Szwecją!

image
screen: Polsat Sport

49. minuta Początek drugiej odsłony spotkania i sytuacja, która nie zakończyła się co prawda bramką dla Szwedek, ale mocno uwypukliła nasze słabości.

Wszystko zaczęło się od zagrania pomiędzy naszymi środkowymi pomocniczkami, które nieskutecznie próbowały wywierać presję na piłkę. Zwraca również uwagę olbrzymia wolna przestrzeń, w której znajduje się adresatka podania

image
screen: Polsat Sport

Piłka dociera do Schough i tu w moim przekonaniu do piłki powinna wyskoczyć J. Siwińska, bowiem napastniczka znajdowała się w jej strefie. Natomiast reakcja A. SIkory spowodowała, że za jej plecami powstała w niezabezpieczona w żaden sposób wolna strefa, którą za chwilę wykorzystają Szwedki. Być może pojawił się problem w komunikacji między obrończyniami. Znak zapytania przy Ewelinie Kamczyk, która nie dość szybko w tej sytuacji reaguje na rozwój wypadków.

image
screen: Polsat Sport

A. Sikora pozwala Schough na obrócenie się z piłką w kierunku bramki. Szybko reagują Ericson i Asllani, które wbiegają w wolną przestrzeń, a goni je E. Kamczyk.

image
screen: Polsat Sport

Piłka za chwilę trafi do Asllani. Zwróćmy uwagę, że w świetle bramki nie mamy w tej sytuacji ani jednej obrończyni i otwiera się dla zawodniczek Szwecji “autostrada”.

image
screen: Polsat Sport

Idealna sytuacja dla Asllani. Możliwość wprowadzenia piłki w pole karne lub dwie opcje zagrania do wbiegających koleżanek. Nasze obrończynie mocno spóźnione.

image
screen: Polsat Sport

Wspominana już wcześniej sytuacja. Przewaga Szwedek tuż przed naszym polem karnym. Asllani wybiera wariant bardziej egoistyczny i podejmuje decyzję, że wykończy akcję sama.

image
screen: Polsat Sport

Ostatecznie nie udało się naszym obrończyniom zablokować uderzenia Szwedki, a przed utratą gola ratuje nas słupek. 

Sytuacja z 49. minuty będzie wzorcowa dla kolejnych, o których będzie jeszcze mowa. Przyczyny będą niemal identyczne w każdym z przypadków.

image
screen: Polsat Sport

Jack Gmoh

*************

Taki mały przedsmak całej analizy.
Czekajcie na więcej!

SKRÓT MECZU

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!