Zapraszamy na seminarium ‘Dobre Praktyki w kobiecym futbolu ‘
Grają z TKF Marek Dragosz przedstawia Polska

Zapraszamy na seminarium ‘Dobre Praktyki w kobiecym futbolu ‘

image

Seminarium szkoleniowe dla trenerów

“Dobre praktyki w kobiecym futbolu”
To już czwarty raz gdy spotkamy się na seminarium szkoleniowym przeznaczonym dla trenerów pracujących z kobietami. Dwa razy widzieliśmy się w czasie Women’s Football Day. Raz wtedy gdy cały dzień rozmawialiśmy o przygotowaniu motorycznym w piłce nożnej kobiet. To najbliższe spotkanie będzie nieco inne, ale z pewnością jeszcze lepsze – mówią organizatorzy “Dobrych praktyk w kobiecym futbolu”.

Polski Związek Piłki Nożnej, Keepers Foundation i Football Academy zapraszają 20 czerwca na obiekty “Warszawianki”. To będzie szkolenie inne niż dotychczasowe. Po zakończonej pracy w grupach uczestnicy sami stworzą dobre praktyki i zaprezentują je pozostałym uczestnikom na zakończenie warsztatów. Prelegenci będą pracować z każdą grupą w takim samym wymiarze czasu. Każdy z nich jest specjalistą w różnej dziedzinie futbolu – budowania zespołu, przygotowania fizycznego, treningu bramkarskiego i psychologii.
Organizatorzy są pewni, że taka formuła – nieco inna od dotychczasowych – się sprawdzi i będzie bardzo atrakcyjna dla nas wszystkich – uczestników, prelegentów i organizatorów. Nigdzie w Europie nie ma takiego seminarium, nigdzie nie organizuje się szkoleń tak często. Z tego też powodu zaproszenia przyjęły znakomite postacie z kilku znaczących klubów europejskiej sceny żeńskiego futbolu.

BRITTA CARLSON (VFL WOLFSBURG) dziś 38-letnia była niemiecka piłkarka. W czasie kariery reprezentowała barwy takich klubów jak Hamburger SV, Turbine Poczdam i VfL Wolfsburg. 31 razy przywdziewała reprezentacyjną koszulkę. W 31 występach zdobyła cztery bramki oraz najważniejsze – złoty medal Mistrzostw Europy w 2005. Wtedy też zdobyła kobiecy Puchar UEFA z Turbine Poczdam. W 2011 roku była ambasadorem mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet w Niemczech. A wcześniej dołączyła do sztabu szkoleniowego VfL Wolfsburg. Od lipca 2008 roku jest asystentem trenera w tym klubie. Oprócz pracy trenerskiej doskonali się w dziedzinie ekonomii sportu.

JOHANNA BERGMAN (FC ROSENGÅRD) – wieloletnia trenerka przygotowania fizycznego w FC Rosengård, zespole mistrzyń Szwecji. Aktualnie również lidera Damallsvenskan. Pracując w Rosengård zdobywała tytuły mistrzyń kraju oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. W czasie pracy w klubie z przedmieść Malmö Johanna była jeszcze panną Sjögren. Dziś, po ślubie, zmieniła również pracę poświęcając się realizowanemu od siedmiu lat projektowi pod nazwą Athletic Innovation Group. Specjalistka fitness w piłce nożnej, treningu kondycyjnego oraz terapii. Ukończyła z wyróżnieniem wydział Medycyny Sportowej Uniwersytetu w Linneaus Kalmar, w Szwecji.

MARZANNA HERZIG (AWF KRAKÓW) – z wykształcenia jest psychologiem, trenerem sportowym i menedżerem sportu. Od 1984 pracuje w Zakładzie Psychologii AWF w Krakowie, od 1999 jest wykładowcą w Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. W latach 1998 – 2004 była psychologiem reprezentacji olimpijskiej kolejno: Polskiego Związku Narciarskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Polskiego Związku Łuczniczego. W roku 2006, w którym polscy siatkarze wygrali Memoriał Wagnera i zdobyli tytuł v-ce mistrzów świata, jako psycholog kadry współpracowała z trenerem Raulem Lozano w przygotowaniach do tych turniejów. Prowadziła trening umiejętności psychicznych min. kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca; srebrnego medalisty IO w Pekinie szpadzisty Radosława Zawrotniaka i finalistki tych samych IO na jedynce oraz aktualnej mistrzyni świata na wioślarskiej dwójce podwójnej, Julii Michalskiej.

CARL GREGOR (AVALDSNES IL) – Amerykanin, trener bramkarek czołowego zespołu norweskiej Toppserien, który zakwalifikował się do tegorocznej edycji Champions League. We wcześniejszych etapach kariery trenerskiej pracował w SK Vard, FK Haugesund oraz w Stanach Zjednoczonych: Pfeiffer University, Northern Michigan University oraz młodzieżowej reprezentacją USA.

Dochód z “Dobrych Praktyk” jak zawsze przeznaczony zostanie dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Tym razem pomoc trafił do Ani Jankowskiej, studentki, piłkarki oraz trenerki. Ania gra  w Gosirkach Piaseczno. Często trenuje z mistrzem Polski Medykiem Konin. Jest trenerem reprezentacji Wielkopolski U-13.  Pierwsze zerwanie więzadeł nastąpiło w czasie obozu przygotowawczego w lipcu ubiegłego roku. Operację przeprowadzono miesiąc później w Poznaniu. Po ciężkiej rehabilitacji w Koninie, Poznaniu i Piasecznie wznowiła treningi w styczniu. W marcu wróciła na boiska Ekstraligi aby pomóc drużynie w walce o utrzymanie. Niestety na meczu w Żywcu ponownie zerwała więzadła… Ani Jankowskiej starają się pomóc koleżanki klubowe organizując pomoc – głównie w celu zebrania funduszy na kolejną rekonstrukcję. Możemy pomóc i my.

Koszt uczestnictwa w seminarium wynosi 80 zł. Uczestnicy otrzymują obiad, poczęstunek kawowy, materiały szkoleniowe i konferencyjne oraz certyfikat.
Zgłoszenia oraz wszelkie informacje:
pod numerem telefonu: 508 695 873 oraz mailowo: info@keepersfoundation.pl
Opłatę  w wysokości 80 PLN z dopiskiem “SEMINARIUM” należy uiszczać na konto:

84 1240 6218 1111 0010 6300 8730
KEEPERS FOUNDATION, 43-470 Istebna 1300, województwo śląskie

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!