Uniwersytet Futbolu Poznań nowym mistrzem PLO!
Grają z TKF Polska

Uniwersytet Futbolu Poznań nowym mistrzem PLO!

image

Piłkarki Uniwersytetu Futbolu Poznań przed ostatnią kolejką spotkań Poznańskiej Ligi Orliczek świętują zdobycie mistrzowskiego tytułu. Zacięta rywalizacja toczy się o pozostałe miejsca, a ostateczne rozstrzygnięcie 13 czerwca. Patronem medialnym ligi jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Od początku roku szkolnego 2015/2016 dziesięć najlepszych zespołów w piłkę nożną dziewcząt z Poznania i okolic rywalizuje o mistrzowski tytuł w drugiej już edycji Poznańskiej Ligi Orliczek. W przedostatniej kolejce spotkań oczy wszystkich sympatyków rozgrywek były zwrócone na piłkarki Uniwersytetu Futbolu Poznań, które mistrzowski tytuł mogły sobie zapewnić już w czwartek. Dziewczyny zrealizowały to zadanie perfekcyjnie, gdyż pokonały wicemistrza kraju Szkołę Podstawową nr 45 aż 5:0 i drugi skład z Harcerskiej 9:0.

Cały czas trwa zacięta rywalizacja o pozostałe miejsca. Awans na czwarte miejsce zanotowała reprezentacja Gminy Dopiewo, która głównie składa się z dziewczynek ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Podopieczne Tomasza Woźniaka odniosły trzy zwycięstwa, ale po spotkaniu z Kotwicą Kórnik, które miało wpływ na układ górnej części tabeli zeszły z boiska pokonane. Oznacza to, że o wicemistrzostwo walczą już tylko SP 45 i Kotwica, a rozstrzygnięcie 13 czerwca.

– Dziewczyny z Uniwersytetu Futbolu Poznań pokazały w tym sezonie, że są nie do zatrzymania. Duży wpływ na to miała znakomita dyspozycja Dobrosławy Skorupskiej, która pewnie zmierza po tytuł najlepszej strzelczyni ligi. Ten projekt jest ewenementem w skali kraju i śmiało możemy powiedzieć, że przyczyniamy się do wychowania reprezentantek kraju i medalistek mistrzostw Polski – mówi koordynator rozgrywek Wojciech Weiss, który na co dzień prowadzi reprezentację Polski w futsal kobiet i mistrzynie kraju KU AZS UAM Poznań.

Czytaj więcej

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: