Zaległości na śląsku odrobione na 5! Polonia vs Gwarek 5:0
Grają z TKF III liga Polska

foto. Urszula Lisińska

Polonia w tym meczu była zdecydowanym faworytem, co potwierdziła pewnym zwycięstwem. Cieszy powrót do gry Doroty Hałatek i jej wysoka forma, którą potwierdziła bramką.
Mecz Polonia zaczęła dość niepewnie. Mimo przewagi, brakowało w jej grze przyspieszenia i dokładności. Aktywna była Wiktoria Nowak, jednak wynik otworzyła Oliwia Ogierman. Środkowa pomocniczka Polonii strzałem zza 16 metrów pokonała bramkarkę, która nie dosięgła lecącej nad nią futbolówki. Kilka minut później było już 2-0, ponownie za sprawą Ogierman – tym razem wykorzystała dośrodkowanie Joanny Żychoń z rzutu rożnego. Od tej pory tempo meczu spadło, jednak gospodynie wciąż miały pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Pojedyncze strzały na naszą bramkę bez problemu wyłapywała Magdalena Antkowiak, a defensywa nie dopuszczała do większego zagrożenia.
Druga połowa rozpoczęła się zmianą – na murawie zameldowała się Dorota Hałatek, pierwszy raz od początku kwietnia. Z początku grała dość asekuracyjnie, ale z każdą minutą czuła się coraz lepiej i było to widać w grze ofensywnej Polonii. Długo po wznowieniu gry kibice czekali na ciekawe sytuacje, ale jak już doczekali się, to całego mnóstwa. W 69. minucie gola na 3-0 zdobyła wspomniana Hałatek, która dostrzegła złe ustawienie bramkarki i precyzyjnym strzałem posłała jej piłkę „za kołnierz”. Dwie minuty później Nowak popędziła lewą stroną i dograła do wbiegającej Wiktorii Kraszewskiej. Skrzydłowa z najbliższej odległości umieściła piłkę w siatce i podwyższyła wynik na 4-0. Piątego gola mogła zdobyć już chwilę potem Dorota Chodzidło, ale futbolówka po jej strzale z woleja zatrzymała się na poprzeczce. Co się odwlecze, to nie uciecze – znakomita akcja tyszanek dała gola, który ustalił wynik meczu. Hałatek zagrała dokładne, 40-metrowe podanie do prawej strony, gdzie była Nowak. Ta przyjęła piłkę i zaraz wypatrzyła zamykającą akcję Kraszewską. Celne dośrodkowanie po ziemi nie dało jej innej możliwości, jak tylko wykończyć sytuację strzałem na pustą bramkę!
Solidny mecz tyskiej drużyny daje wiele powodów do optymizmu. Oby forma dopisała w kolejnym meczu – rywalem będzie wicelider Gimnazjum Istebna. To arcyważne spotkanie, które przesądzi w rozstawieniu w barażach o II ligę, dlatego musisz być z nami! Niedziela, 22 maja, godzina 17:00, boisko przy ul. Andersa. Do zobaczenia!

— —
15 maja 2016 r. godz. 16:00, stadion
przy ul. Andersa w Tychach
KKS Polonia Tychy vs  GKS Gwarek Ornontowice 5:0 (2:0)
11′ 18′ Ogierman, 69′ Hałatek, 71′ 75′ Kraszewska

POLONIA: Antkowiak – Wasiak, Kowalska (C), Kopczyńska (67′ Ciszewska), Błaszczyk – Nowak, Ogierman, Żychoń, Kraszewska – Musioł (41′ Hałatek), Chodzidło (76′ Gos).