Ligi Publicystyka Świat

foto. Turbine Potsdam

Bundesliga
W zaległym spotkaniu spotkały się ze sobą Wolfsburg z Hoffenheim. Na boisku nie pojawiła się ani Ewa Pajor ani Sylviana Chojnowski.
Tymczasem w przedostatniej kolejce sezonu drużyna Jolanty Siwińskiej (Turbine Poczdam) wygrała z ekipą Ewy Pajor (Wolfsburg) 4:0. Siwińska zanotowała cały mecz a Pajor pojawiła się na boisku w 82 minucie. Sylviana Chojnowski (Hoffenheim) poza kadrą na mecz z Werderem, Magdalena Szaj (Turbine) kontuzjowana.

2. Bundesliga
W meczu BW Hohen Neuendorf (Jankowska, Konsek, Mika, Pożerska) z FC Lubars (Nicinski) spotkało się na boisku pięć Polek. Po 90 minutach w lepszym humorze była Nicinski, której zespół wygrał 1:0. Wszystkie zagrały całe spotkanie.
Cloppenburg (90 minut Wylężek, Stobby, Winczo) przegrał u siebie 0:3 z SV Meppen.

Regionalliga
W Marzhan 90 minut Sandry Lichtenstein w wygranym wyjazdowym 2:1 z Victorią Berlin. Tymczasem „rzeź niewiniątek” urządziła sobie Arminia Bielefeld (Ciesielska, Bochra i Kmiecik. Wszystkie 90 minut, Kmiecik i Bochra także po golu), która rozbiła SV Budberg 11:0.