Marta Woźniak : Medyk to mój dom!
Ekstraliga Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski Polska Publicystyka Wywiady

Marta Woźniak : Medyk to mój dom!

image

W Medyku Konin jest od blisko 22 lat. Zanotowała blisko 500 występów a w lidze strzeliła około 40 bramek. Wiosną nie zobaczyliśmy jej na boisku ani razu. W rozmowie z nami Marta Woźniak wyjaśnia dlaczego tak się stało i co będzie robić w najbliższej przyszłości.

– Karierę zakończyłaś po rundzie jesiennej obecnego sezonu. Co było powodem tak trudnej decyzji?

Wnikliwi obserwatorzy z pewnością zauważyli, że nie od rundy wiosennej nie pojawiam się na boisku. Razem z prezesem Jaszczakiem usiedliśmy przy stole i dokładnie rozważyliśmy wszystkie za i przeciw. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że skupię się na trenowaniu młodzieży. Na pewno aspekty zdrowotne też miały wpływ na taki obrót sprawy. Najpierw borykałam się z kontuzją kolana i potem w tej samej nodze z kontuzją stawu skokowego. Stąd taka a nie inna decyzja.

– Któryś z momentów ze swojej bogatej kariery tak na szybko byłabyś w stanie teraz sobie przypomnieć (rozmawialiśmy po meczu z Zagłębiem – dop. D.W.)?

Tak na gorąco ciężko coś wybrać…Było wiele takich chwil. Z pewnością ten wyjątkowy moment to był pierwszy tytuł mistrzyń Polski seniorek, tak długo przez wszystkich w Medyku wyczekiwany. Poza tym powrót po bardzo ciężkiej kontuzji po prawie rocznej przerwie. Było to dla mnie bardzo ważne ponieważ podniosłam się i znów mogłam grać.

– Karierę zakończyłaś ale zostajesz w klubie. Już nie jako piłkarka, ale teraz jako trenerka.

Przez te wszystkie lata nie potrafiłam rozstać się z Medykiem i dalej jest to dla mnie wyjątkowe miejsce i wyjątkowy klub. To mój dom. Zawsze powtarzałam, że mam DNA Medyka więc nie było możliwości abym grała w innym klubie. Było kilka propozycji ale je odrzuciłam. Wolałam nie grać nigdzie, aniżeli w innym klubie niż Medyk.

Rozmawiał Dariusz Walory
/ darek@tylkokobiecyfutbol.pl /

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!