Było blisko! Doświadczone Iranki okazały się cwańsze
Futsal kobiet Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Reprezentacja Polski w futsalu kobiet Świat

foto. amfr.ru

Za nami ostatni mecz reprezentacji Polski na turniej Victory Day Women Cup w Krasnogorsku (Moscow Region).
Naszym przeciwnikiem była 7 na świecie, jednocześnie mistrz Azji – reprezentacja Iranu.
Niestety podopieczne trenera Wojciecha Weissa zanotowały trzecią porażkę.  Irańskie pokonały Polskę 2:1.

Był to naszym zdaniem najlepszy mecz dziewczyn w turnieju! Dziewczyny pokazały naprawdę dobry futsal. Walczyły jak równy z równym z bardzo doświadczoną reprezentacją z Azji.

Bardzo ładnego gola zdobyła futsalistka AZS UJ Kraków – Kinga Wilk. W 8 minucie wbiegła przed bramkarkę Iranu i zmieniła tor lotu piłki strzelając drugą bramkę dla Polski w tym turnieju.

Ładne akcje, dobra gra w obronie mogła się podobać. Naprawdę szkoda dwóch momentów dekoncentracji pod koniec pierwszej połowy i na koniec meczu.
W 39 minucie Sarah Shirbeigi strzeliła piękną bramkę.
Polski szab na minutę przed końcem rzucił wszystko na jedną kartę, wziął czas,wprowadził 5 zawodniczkę w pole, lotną bramkarką na ostatnie sekundy została Magda Knysak. Polki przypuściły szturm, trzy strzały zostały zablokowane.. poszła kontra.. koniec spotkania.

Cieszy fakt, że nasze dziewczyny pokazały dziś naprawdę dobry futsal i potrafiły walczyć z reprezentacją z pierwszej dziesiątki światowego futsalu.

Nasza reprezentacja może wracać do Polski z podnosioną głową!