[PLO] Za nami drugi turniej
Polska

[PLO] Za nami drugi turniej

image

Piłkarki klubu Uniwersytet Futbolu Poznań odniosły komplet zwycięstw w drugim wiosennym turnieju w ramach Poznańskiej Ligi Orliczek 2015/2016 rozegranym w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 i umocniły się na pozycji lidera rozgrywek. Tuż za nimi jest Szkoła Podstawowa nr 45 i Kotwica Kórnik. Patronat medialny nad rozgrywkami sprawuje dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Rywalizacja o najwyższe trofea w Poznańskiej Lidze Orliczek powoli wchodzi w decydująca fazę i każdy punkt jest na wagę złoto. Było to widoczne podczas piątego turnieju ligi, w którym kilka spotkań zakończyło się zaskakującymi wynikami. Komplet zwycięstw odniosły piłkarki klubu Uniwersytet Futbolu Poznań, które z kwitkiem odprawiły kolejno: Szkołę Podstawową nr 6, Szkołę Podstawową nr 66 i broniące mistrzowskiego tytułu reprezentantki Gminy Dopiewo 5:0.

Tuż za Uniwersytetem Futbolu trwa zacięta walka o podium, w której bierze udział aż pięć zespołów. Najlepiej w mijające kolejce spotkań zaprezentowała się Kotwica Kórnik, która nie przegrała żadnego spotkania, a mecz z mistrzyniami województwa ze Szkoły Podstawowej nr 45 bezbramkowo zremisowały. Suma zdobytych punktów przez podopieczne Mieczysława Petlickiego pozwoliła awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Cenne zwycięstwo odniosła reprezentacja Gminy Dopiewo, która po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu pokonała UKS PS Gniezno 1:0. – To był dla nas najważniejszy mecz podczas tego turnieju. Pomimo problemów kadrowych i przewagi rywalek w końcówce spotkania Natalia Kubiak wykorzystała okazję na zdobycie zwycięskiego gola. Przed nami najważniejsze spotkania, a naszym celem jest zająć miejsce w czołowej czwórce ligi – mówi trener reprezentacji Gminy Dopiewa, która głównie składa się z uczennic Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie, Tomasz Woźniak. Gościnnie w turnieju wystąpiły młodziczki UKS Skra Wielkopolska, które rozegrały sparingi z zespołami z ligi.

Więcej

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!