[TKF GLOBALNIE]: Polki w Niemczech
Ligi Publicystyka Świat

[TKF GLOBALNIE]: Polki w Niemczech

image

 
 
   Rozpoczynamy nowy cykl. Bądziemy o wiele szerzej pisać o piłce kobiecej na świecie. Raporty, relacje, wywiady, felietony – #dobrazmiana!

**************

Polki w Niemczech jak sobie radziły w ubiegły weekend? 

Bundesliga
Ewa Pajor (Wolfsburg) w niedzielę zagrała od 85 minuty w meczu z Leverkusen a wczoraj cały mecz przesiedziała na ławce w trakcie wyjazdowego pojedynku z Essen.
Po spotkaniu, w którym na boisku spotkały się dwie Polki Jolanta Siwińska (cały mecz w Turbine Poczdam) i Silvana Chojnowski (od 82 minuty w Hoffenheim) w lepszym humorze była bez wątpienia ta pierwsza. Nie dość, że grała znacznie dłużej, to jeszcze jej zespół wygrał 2:1. Magdalena Szaj (Turbine) kontuzjowana. Do końca sezonu pozostały 4 kolejki.

2. Bundesliga
O utrzymanie walczy B.W. Hohen Neuendorf w składzie którego grają cztery Polki. Wszystkie zagrały pełne wyjazdowe spotkanie z Meppen a swoją 9 bramkę w sezonie strzeliła Patrycja Pożerska. „Niebiesko-białe” zajmują miejsce barażowe i w niedzielę w meczu „za sześć punktów” zmierzą się na wyjeździe z FFV Leipzig, bezpośrednim konkurentem w walce o pozostanie na zapleczu Bundesligi. W przypadku wygranej podopieczne Mariusza Misiury będą mogły odrobinę odetchnąć.
W pozostałych meczach po 90 minut zagrały: Evelyn Niciński (Lubars), Dominika Wylężek, Marta Stobba i Agnieszka Winczo (wszystkie BV Cloppenburg).

Regionalliga
Na trzecim poziomie rozgrywkowym również mamy kilka Polek. W ubiegły weekend dla BSC Marzhan zagrały: Aleksandra Flegel (cały mecz) oraz Sandra Lichtenstein (od 67 minuty). W Armini Bielefeld, która zmierza po awans, grają Symela Ciesielska (90 minut z VfL Bochum), Kamila Bochra i Kamila Kmiecik (również 90 minut oraz po golu). Dwie ostatnie zresztą mają już dwucyfrową zdobycz bramkową na swoim koncie w tym sezonie (Kmiecik 21 bramek, Bochra 11). Ich łączy dorobek to nieco ponad jedna trzecia wszystkich bramek zdobytych przez Arminię.

Dariusz Walory

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: