[TKF GLOBALNIE]: Polki w Niemczech
Ligi Publicystyka Świat

[TKF GLOBALNIE]: Polki w Niemczech

image

 
 
   Rozpoczynamy nowy cykl. Bądziemy o wiele szerzej pisać o piłce kobiecej na świecie. Raporty, relacje, wywiady, felietony – #dobrazmiana!

**************

Polki w Niemczech jak sobie radziły w ubiegły weekend? 

Bundesliga
Ewa Pajor (Wolfsburg) w niedzielę zagrała od 85 minuty w meczu z Leverkusen a wczoraj cały mecz przesiedziała na ławce w trakcie wyjazdowego pojedynku z Essen.
Po spotkaniu, w którym na boisku spotkały się dwie Polki Jolanta Siwińska (cały mecz w Turbine Poczdam) i Silvana Chojnowski (od 82 minuty w Hoffenheim) w lepszym humorze była bez wątpienia ta pierwsza. Nie dość, że grała znacznie dłużej, to jeszcze jej zespół wygrał 2:1. Magdalena Szaj (Turbine) kontuzjowana. Do końca sezonu pozostały 4 kolejki.

2. Bundesliga
O utrzymanie walczy B.W. Hohen Neuendorf w składzie którego grają cztery Polki. Wszystkie zagrały pełne wyjazdowe spotkanie z Meppen a swoją 9 bramkę w sezonie strzeliła Patrycja Pożerska. „Niebiesko-białe” zajmują miejsce barażowe i w niedzielę w meczu „za sześć punktów” zmierzą się na wyjeździe z FFV Leipzig, bezpośrednim konkurentem w walce o pozostanie na zapleczu Bundesligi. W przypadku wygranej podopieczne Mariusza Misiury będą mogły odrobinę odetchnąć.
W pozostałych meczach po 90 minut zagrały: Evelyn Niciński (Lubars), Dominika Wylężek, Marta Stobba i Agnieszka Winczo (wszystkie BV Cloppenburg).

Regionalliga
Na trzecim poziomie rozgrywkowym również mamy kilka Polek. W ubiegły weekend dla BSC Marzhan zagrały: Aleksandra Flegel (cały mecz) oraz Sandra Lichtenstein (od 67 minuty). W Armini Bielefeld, która zmierza po awans, grają Symela Ciesielska (90 minut z VfL Bochum), Kamila Bochra i Kamila Kmiecik (również 90 minut oraz po golu). Dwie ostatnie zresztą mają już dwucyfrową zdobycz bramkową na swoim koncie w tym sezonie (Kmiecik 21 bramek, Bochra 11). Ich łączy dorobek to nieco ponad jedna trzecia wszystkich bramek zdobytych przez Arminię.

Dariusz Walory

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!