[NGP] Trwają Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet
Polska Publicystyka

[NGP] Trwają Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet

image

Siedem reprezentacji uczelni wyższych, co poniedziałek rywalizuje na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 w Poznaniu w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski Kobiet. Po pierwszych spotkaniach na pozycji lidera jest Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Piłkarskie rozgrywki kobiet na Orliku w tym roku debiutują, ale już w pierwszej edycji bierze udział siedem zespołów. Pokazuje to, że kobieca piłka cały czas się rozwija i warto organizować tego typu rozgrywki. Po udanym sezonie w ekstralidze futsal kobiet i Akademickich Mistrzostwach Polski traktujemy udział w Lidze Kobiet AMW, jako okazję do sprawdzenia naszej aktualnej formy, wstępu do przygotowań sezonu plażowego i integracji zespołu – mówi trener reprezentacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojciech Weiss.

image

Spotkania Ligi Kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Wielkopolski rozgrywane są w każdy poniedziałek kwietnia od godz. 18:00 do godz. 22:00 na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 przy skrzyżowaniu ul. Przybyszewskiego i ul. Bukowskiej w Poznaniu. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy wsparciu: Akademickiego Związku Sportowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań. Sponsorem rozgrywek jest Wydawnictwo REBIS, a patronem medialnym Ligi Kobiet jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Więcej

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!