Dwugłos trenerski po meczu Moravia – Respekt Myślenice (2:1)
II liga Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

image

MARIA TARCZYŃSKA (Moravia):
Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, które prowadziły grę. Jednak jeśli chodzi o stwarzanie sobie sytuacji strzeleckich to była ich podobna ilość po jednej i drugiej stronie. Druga połowa to dominacja moich zawodniczek. Drużyna Respektu grała z kontrataku, natomiast moje zawodniczki stworzyły niezliczoną ilość sytuacji, z których powinna paść bramka. Oczywiście zawiodła skuteczność. Na szczęście udało się strzelić o jedną bramkę więcej i 3 punkty zostały w Morawicy. Moje zawodniczki zagrały niezwykle ambitnie i to przyczyniło się do wygranej.

PRZEMYSŁAW SENDERSKI (Respekt):
Nie udała się nam inauguracja wiosny, długo czekaliśmy na ten pierwszy mecz – przez całą zimę, ale nie udało się go wygrać. Od początku narzuciliśmy swój styl gry częściej byliśmy przy piłce i udało się strzelić bramkę po podaniu prostopadłym. Niestety przed przerwą straciliśmy bramkę w dość prostej sytuacji i było 1:1. W drugiej połowie chcieliśmy zagrać cierpliwie i uważnie w obronie, wiedzieliśmy, że stworzymy sobie okazję do strzelenia bramki, ale drużyna Moravii wyprowadzała groźne kontry i na początku drugiej połowy jedna z nich skończyła się golem. Udało nam się zdobyć wyrównującą bramkę ze stałego fragmentu gry, ale sędzia uznał, że był spalony. Według mnie bramka była zdobyta prawidłowo i ciężko się zgodzić z decyzją sędziego. Chcieliśmy wyrównać i pod koniec meczu praktycznie graliśmy 4 w ataku, ale nie udało się. Szkoda przegranej, musimy wyciągnąć wnioski. Przed nami jeszcze dużo spotkań w każdym będziemy grali o zwycięstwo.”