Pełny sukces Women’s Football Day
Akademia Tylko Kobiecego Futbolu Marek Dragosz przedstawia Polska Świat

Pełny sukces Women’s Football Day

image

Polski Związek Piłki Nożnej, Keepers Foundation i Football Academy już po raz trzeci zaprosiły na seminarium dla trenerów pracujących z kobietami. Tegoroczne “Women’s Football Day” odbyło się 7 marca w Warszawie i gościło prelegentów z Hiszpanii, Danii i Szkocji – z klubów regularnie występujących w fazach finałowych Ligi Mistrzyń.

Szkoleniowcy, którzy na co dzień pracują z kobietami mieli świetną okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami w świecie żeńskiego futbolu i wymiany doświadczeń.
Amy McDonald – odpowiedzialna za rozwój młodzieży w akademii Glasgow City FC Ladies zaprezentowała zasady tworzenia i zarządzania edukacją trenerów, a także – co istotne – dbałości o promocję etosu i wartości w swoim klubie oraz praktyczną sesję dotyczącą treningu formacji w systemie 1-4-3-3.
Z kolei Kristian Mørch Rasmussen – trener odpowiadający z przygotowanie fizyczne zawodniczek duńskiego Brøndby IF przeprowadził sesję mającą na celu kształtowanie szybkości maksymalnej oraz wykład o planowaniu treningu motorycznego.
Monika Grygorowicz z Rehasport Clinic FIFA Medical Centre of Excellence, wielki autorytet z zakresu fizjoterapii układu narządu ruchu, profilaktyki i fizjoterapii sportowej pokazała na boisku ćwiczenia profilaktyczne, które minimalizują ryzyko kontuzji, a na sali wykładowej opowiedziała jak zapobiegać urazom i jak je leczyć.
Żywiołowa Hiszpanka Amalia Revuelta Candón – psycholog sportowy, za pomocą przykładowych testów oraz wykładu o lateralizacji i wydajności mózgu w piłce nożnej odkryła zupełnie nowe pola rozwoju dla bramkarek, zawodniczek i trenerów.
Sprawnym tłumaczeniem i opieką merytoryczną wsparł seminarium Rafał Ulatowski. W części praktycznej wzięły udział zawodniczki AZS AWF Warszawa oraz  Górnika Łęczna, a także bramkarki AZS UJ Kraków i KS GOSIRKI Piaseczno.

image

  Szczelnie wypełniona sala wykładowa, pełne boisko, wiele rozmów i dziesiątki pytań a także świetna, przyjazna atmosfera – marcowe seminarium okazało się sukcesem. W zgodnej opinii uczestników, którzy mogli porównać je z poprzednimi edycjami – pod względem merytorycznym było ono również najlepszym z dotychczasowych.
 

Już w czerwcu odbędzie się kolejne tego typu seminarium,  na które już dziś my także serdecznie zapraszamy!

/MD/

Źródło: Keepers Foundation

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: