[Istria Women’s Cup] Opinie po meczu Polska U19 vs Francja B (1:5)
Aniołki Kasprowicza Grają z TKF Publicystyka Specjalnie dla Nas Świat Turnieje Międzynarodowe

[Istria Women’s Cup] Opinie po meczu Polska U19 vs Francja B (1:5)

image

Dziś ‘Aniołki Kasprowicza’ rozegrały swój pierwszy mecz w turnieju Istria Cup 2016. Niestety przegrały z wyżej notowanym przeciwnikiem – Reprezentacją Francji B.

Po meczu poprosiliśmy o komentarz trenera i wybrane zawodniczki.

Marcin Kasprowicz :
Zagraliśmy z bardzo dobrym zespołem. Kilka zawodniczek na codzień trenuje w słynnych klubach francuskich PSG, Olympique Lyon, czy Juvisy.
Mamy doskonałą okazję konfrontacji z takimi zawodniczkami, by w przyszłości to zaprocentowało progresem naszych zawodniczek. Zgrywamy się w dalszym ciagu i nabieramy doświadczenia. Dzisiaj odbyła się bardzo dobra lekcja futbolu i już myślimy o kolejnym meczu.

Kinga Szemik:
Dzisiejszy mecz był dla nas ogromnym wyzwaniem, wiedziałyśmy, że czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Trener podkreślał, jak duzo zdrowia trzeba bedzie na boisku zostawic i tak też bylo. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu słabsza, niż druga. Francuzki zamknęły nas na naszej połowie wykonując atak pozycyjny, natomiast druga wyglądała już zdecydowanie lepiej. Grałyśmy odważniej z szybszym doskokiem do przeciwniczki,  co utrudniało grę naszym rywalkom. Cieszymy się, że możemy grać przeciwko tak mocnym drużynom, nabieramy dzięki temu więcej doswiadczenia i możemy lepiej przygotować sie do eliminacji. Chociaż wynik nie jest dla nas korzystny, to jestem dumna z naszej druzyny!

Ewa Cieśla:
Francuski to bardzo wymagający i silny rywal dlatego też nastawiłysmy się na walkę. Niestety w pierwszej połowie nie byłyśmy w stanie wymienić kilku podań. Brakowało pełnych doskoków i konsekwencji w kryciu. W drugiej połowie dopiero zaczęłysmy grać twardo i miałyśmy swoje okazje. To była dla nas kolejna cenna lekcja i zyskałysmy kolejne doświadczenie, które jest niezbędne w najbliższych eliminacjach.

Aleksandra Nieciąg:
Dzisiejszy mecz był bardzo ciężki. Francuski były szybsze i dobrze przygotowane motorycznie. Mimo tego staraliśmy się grać agresywnie i realizować założenia taktyczne. W przekroju całego meczu pokazaliśmy, że umiemy dobrze grać w piłkę. Graliśmy bardzo odważnie i walczyliśmy o każdy centymetr boiska. Jest to dobra lekcja dla naszego zespołu – przede wszystkim cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w następnych meczach.

Julita Głąb:
Dzisiejszy mecz skończył się niekorzystnym wynikiem dla nas.. Grało się ciężko, ponieważ rywalki były bardziej doświadczone. Starłyśmy się poprawić błędy z poprzedniego meczu, było widać dużą poprawę, jednak jeszcze trochę nam brakuje. Gramy z silnymi rywalami, aby zdobywać  doświadczenie i eliminować błędy .Ten turniej jest sprawdzianem przed eliminacjami, które są dla nas  głównym celem.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: