Mistrz ma głos! Poznańskie opinie po finale
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

Mistrzowskie głosy po finale Ekstraligi :

Wojciech Weiss :
Marzenia się spełniają! Ogromny szacunek dla moich dziewczyn za cały sezon! Wykonały one kawał świetnej roboty!  Turniej stał ma bardzo wysokim poziomie, wszystkie zespoły były świetnie przygotowane.
Bardzo dobry mecz finałowy w wykonaniu Jagiellonek, lecz to nam udało się wygrać.

Ala Zając :
Jesteśmy mistrzem Polski!!! Szok!!! Naprawdę ten rok dla Poznania jest niesamowity! Sam finał myślę, że był godny miana WIELKIEGO !
Wysoka poprzeczka zawieszona przez UJ i bardzo dobra ich gra nie ułatwiły nam zadania.
Pierwsza połowa należała do nich, prowadziły grę, my próbowałyśmy zaatakować z kontry. Druga połowa już bardziej wyrównana, udało się strzelić  bramkę, potem odpowiedź Krakowa.
Na 3,5 minuty przed końcem my na 2-1 i potem Kraków grał z przewagą (Knysak grała lotna bramkarkę), ale poradziłyśmy sobie z tym naporem. Jesteśmy ogromnie szczęśliwe!
Wielki szacunek dla UJ Kraków, brawo dla Częstochowy! Naprawdę wspaniały weekend!

Laura Czudzińska :
Bardzo nas cieszy wygrany mecz, który kosztował nas wiele wysiłku. Chciałyśmy zagrać bardzo konsekwentnie, co przyniosło efekty. Samo wejście do Final Four to duży sukces! Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że przed własną publicznością zagrałyśmy w finale i zdobyłyśmy złoty medal!
Gratulacje również dla dziewczyn z pozostałych drużyn!

Dominika Dewicka :
Jak na final przystało, było dużo emocji. Wyszłyśmy na mecz skoncentrowane, wiedziałyśmy że musimy zagrać na 110%. Kazda dała z siebie maksimum na boisku. W pierwszej połowie obie drużyny stwarzały sobie sytuacje brakowało tylko wykończenia. Zawsze miałyśmy drugie połowy lepsze i w tym meczu było tak samo. Strzeliłyśmy bramkę na 1:0 i wiedziałyśmy, że to nie koniec emocji. Gdy straciłyśmy bramkę i na tablicy był wynik 1:1. Wiedziałyśmy,  że nie ma czego bronić – wszystko poszło na jedną kartę!
Zagrałyśmy  bardzo mądrze, miałyśmy głowę na karku, dlatego też należało nam sie to zwycięstwo. Jestem bardzo dumna ze swojej drużyny, z tego jaki włożyłyśmy duży wysiłek w to, aby zajść tak daleko!

Patrycja Zawłocka:
Mecz był dla nas bardzo trudny, trzeba było zachować pełne skupienie, co nam się udało, zwłaszcza w obronie nasza gra wyglądała bardzo dobrze, UJ (pomimo długiego utrzymywania się przy piłce) właściwie nie był w stanie stworzyć sobie klarownych sytuacji. Oczywiście zwycięstwo bardzo cieszy, to był wspaniały sezon w naszym wykonaniu!