Komentarze futsalistek AWF Warszawa po bardzo ważnym zwycięstwie z Kotwicą Kórnik (7:2)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

Komentarze futsalistek AWF Warszawa po bardzo ważnym zwycięstwie z Kotwicą Kórnik (7:2)

image

  Futsalistki AZS AWFu Warszawa odniosły dziś bardzo ważne zwycięstwo nad zawodniczkami Kotwicy Kórnik, dzięki czemu awansowały na drugą pozycję w tabeli.
My zapytaliśmy je o wrażenia po meczu. Oto co powiedziały:

Marta Witoń
To nie był dla nas łatwy mecz. Nie podeszłyśmy do niego na luzie. Mecz był wyrównany. Obie drużyny stwarzały sytuacje podbramkowe, tylko brakowało precyzji. Kotwica grała ostro, ale i tak nie udało im się wybić nas z rytmu. To są dla nas bardzo ważne trzy punkty. Następny mecz derbowy z Uniwersytetem Warszawskim i napewno nie odpuścimy!

Klaudia Dymińska
Zapowiadał sie ciężki mecz. Miałyśmy przed sobą zawodniczki, które pokonały nas w pierwszym meczu 4:2. Pojechałyśmy bardzo zmotywowane, nie chciałyśmy znowu wracać bez trzech punktów. Wyszłyśmy w mecz bardzo odważnie i zdecydowanie. Zdobyłyśmy pierwszą bramkę co dało nam troche spokoju i wiele szczęścia. Do przerwy wygrywałyśmy 3:2. W szatni atmosfera byla niesamowita, kilka motywujacych i pomocnych słów od trenera – przyniosło jeszcze większe skutki po przerwie. Strzeliłyśmy kolejne bramki i to my prowadziłyśmy do konca. Wraz z koncowym gwizdkiem zaczęłyśmy świętować zwycięstwo. Teraz wracamy szczesliwe do Warszawy!

Inga Kania
Pojechałyśmy do Kórnika bardzo zmotywowane. W szatni i na rozgrzewce czułyśmy że to jest nasz dzień. Początek był dosyć nerwowy jednak po paru  minutach strzeliłyśmy pierwszą bramkę i prowadzenia nie oddałyśmy już do końca meczu. W drugiej połowie wykorzystywałyśmy swoje sytuację i mecz skończył się wysokim wynikiem 7:2. Przeciwniczki grały bardzo agresywnie na co niestety sędziowie nie zwracali uwagi mimo że pomoc medyczna była potrzebna na boisku kilkakrotnie. Jednak pomimo gwizdania ewidentnie pod gospodarzy pokazałyśmy naszą siłe i wywiozłyśmy 3 cenne punkty.

Magdalena Zduńczyk
W końcu!!! Mecz ważny i bardzo cieszy Nas wygrana. Ale od początku… Po zeszłotygodniowej porażce z UAM (zbyt wysokiej jak na przebieg spotkania) podeszłyśmy do tego meczu bardzo zmotywowane. Początek spotkania to cios za cios, bramka za bramkę. Do stanu 2:2 mecz wydawał się bardzo zacięty. Po bramce strzelonej na 2:3 staraliśmy się uspokoić mecz i rozegrać go po naszej myśli. Bardzo duża motywacja i duch zespołu, który powrócił po paru słabych meczach poniósł nas w drugiej połowie. Wydaje mi się również że dziewczynom z Kórnika zabrakło trochę sił w końcówce,  co zakończyło się naszą dosyć wysoką wygraną. Mimo tego gratuluję dziewczynom z Kotwicy za naprawdę ciężki i emocjonujący mecz. Kibicom naprawdę mogło podobać się to spotkanie.

———————————————

Ekstraliga Futsalu Kobiet, 
8 kolejka, 24.01.2016
Kotwica Kórnik vs AZS AWF Warszawa 2:7 (2:3)
0:1 Klaudia Grodzka
1:1 Klaudia Jędraszyk
1:2 Magdalena Zduńczyk
2:2 Ewa Weber
2:3 Patrycja Kowalska
2:4 Mariola Nadaj
2:5 Inga Kania
2:6 Anna Pepłowska
2:7 Anna Pepłowska

Kotwica: Aleksandra Blige, Hanna Cerajewska, Aleksandra Chojnacka, Klaudia Jędraszyk, Monika Nowak, Anna Jacewicz, Martyna Boguszyńska, Agnieszka Boćkowska, Joanna Kaczmarczyk, Ewa Weber

AWF: Marta Witoń (c), Anna Strawa, Maria Worosilak, Inga Kania, Klaudia Dymińska, Patrycja Kowalska, Magdalena Zduńczyk, Anna Pepłowska, Klaudia Grodzka, Karolina Kołomyjec, Mariola Nadaj, Joanna Saniewska, Michalina Brzezińska, Patrycja Rola.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: